آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200019
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:31
تعداد بازدید : 468

عرضه تلویزیون چهاربعدی به بازار

در سال های اخیر تلویزیون های سه بعدی به دلیل وجود برخی محدودیت ها و مشکلات کاربری نظیر لزوم استفاده از عینک، نبود محتوای سه بعدی در حد کافی و ایجاد سردرد و سرگیجه و مواردی از این قبیل چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفته و بازار این کالا روز به روز در حال از دست دادن مشتریان خود است.

فناوران- در این زمینه تولیدکنندگان بسیاری برای نجات این تکنولوژی وارد عرصه شده و تلویزیون هایی با قابلیت های کاربردی بهتر و بیشتر به بازار فرستاده اند. اما هیچ کدام از این راهکارها برای جلب توجه خریداران به سمت تلویزیون های سه بعدی مثمر نبوده و این تلویزیون ها همچنان در انزوا به سر می برند. 
البته برندهایی نظیر توشیبا دست به تولید و عرضه تلویزیون های سه بعدی بدون عینک زده اند که شنیده می شود این تلویزیون هم دارای برخی مشکلات چون سرگیجه و سردرد است. به تازگی یک تلویزیون سه بعدی بدون نیاز به عینک نیز وارد بازار جهانی شده است که نام تجاری RGT را یدک می کشد. این تلویزیون که در بازار به محصول چهاربعدی معروف است، در حقیقت تلویزیونی چندمنظوره است. به این ترتیب که در حالت عادی یک تلویزیون معمولی با کیفیت تصویر 4K است. در حالت سه بعدی نیز محتوای سه بعدی توسط یک فلش پلیر به تلویزیون منتقل و نمایش داده می شود. نکته جالب اینجاست که هنگام پخش تصاویر سه بعدی توسط این تلویزیون، به نظر می رسد تصویر از تلویزیون خارج می شود که این خروج تصویر از قاب تلویزیون بسته به سایز تلویزیون متغیر است.
تلویزیون چهاربعدی  موردنظر در سایزهای 50، 55، 65 و 84 اینچ به بازار عرضه شده است. زاویه دید این تلویزیون نیز 140 درجه است. درباره فاصله کاربر با تلویزیون هم باید بگوییم که برای تلویزیون با سایز 50 اینچ، 5 تا 8 متر فاصله از تلویزیون ضروری است.
به گفته مدیرعامل شرکت RGT این محصول بیشتر دارای کاربردی تجاری است و در عرصه های آموزشی، نظامی، تبلیغات، گردشگری و موارد دیگر کاربرد دارد. به گفته بحرالعلومی، در حال حاضر فروش در بازار جهانی برای این تلویزیون آغاز شده است و برای فروش در بازار ایران در پی یافتن نماینده مطمئن هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :