آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200021
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:33
تعداد بازدید : 857

آینده مبهم HTC در بازار موبایل

آیا U Ultra آخرین تلاش اچ تی سی است؟

اچ تی سی چند سالی است که اوضاع خوبی ندارد. هر سه ماهه که شرکت ها عملکرد مالی خود را اعلام می کنند، اچ تی سی اگر ضرر و زیانش از فصل قبل بیشتر نباشد، عملکرد آن فصل را بهتر ارزیابی می کند. بر این اساس هر سال نیز همانند سایر تولیدکنندگان گوشی پرچمداری راهی بازار می کند و بنا به روال هر سال استقبال کمتری از گوشی های این برند می شود. با این حال اچ تی سی همچنان در تلاش و تقلاست تا بتواند در بازار بماند.

ساحره چمنی
تازه ترین تلاش اچ تی سی در این بازار موبایل، عرضه گوشی در حد و اندازه پرچمداران بازار و البته به نوعی متفاوت است. 
هر سال شرکت های بزرگ ازجمله سامسونگ و و اپل گوشی بالارده ای راهی بازار می کنند.  اچ تی سی هم امسال پیش از برگزاری نمایشگاه MWC اقدام به عرضه یک گوشی متفاوت از پرچمداران هر سالش با نام U Ultra کرده که از لحاظ سایز و کارآیی شباهت زیادی به سری Note سامسونگ دارد و از جهاتی به سری V ال جی شبیه است.
اما آیا واقعا اچ تی سی برای بقا در بازار به چنین گوشی نیاز دارد؟!
U Ultra اچ تی سی با پردازنده ، نمایشگر و دوربین بالارده ، پرچم دار جالب توجهی به نظر می رسد. اچ تی سی علاوه بر قابلیت هایی نظیر اسپیکرهای بوم ساند و ویژگی شارژ سریع، برای رقابت با دستیارهای هوشمند مانند Google assistant، Alexa، Cortana و Siri، این قابلیت را نیز به گوشی هوشمندش افزوده است. ازاین رو تنها ایرادی که از لحاظ سخت افزاری به گوشی جدید اچ تی سی می توان گرفت، نبود جک صوتی 5/3 میلی متری است. اگرچه ممکن است این نقص از نظر برخی افراد ایرادی بزرگ محسوب شود، اما همان طورکه اپل مدعی است شاید حذف این قابلیت نوعی شجاعت برای هر برندی به شمار رود.
بر این اساس به نظر می رسد که عرضه این گوشی از سوی اچ تی سی به نوعی تلاش برای رسیدن به رقبای قدرتمندش همچون سامسونگ و هوواوی است.
از یک سو قابلیت ها و طراحی U Ultra، شباهت بسیاری به گلکسی نوت سامسونگ دارد اما نمی توان با قاطعیت گفت که اچ تی سی گوشی U Ultra را آگاهانه به گونه ای طراحی کرده است که از غیبت گلکسی نوت 7 سوءاستفاده کند. اگرچه ممکن است بسیاری از کاربران به دنبال گوشی جایگزین گلکسی نوت 7 سامسونگ باشند، اما قابلیت هایی نیز از گوشی های V20 ال جی و Pixel XL گوشی به عاریت گرفته شده است.
با توجه به اینکه گوشی U Ultra قرار است اوایل بهار سال آینده راهی بازار شود، اگر کاربران به دنبال نمایشگر دوم باشند گوشی هایی همچون V20 ال جی وجود دارد و اگر بخواهند قابلیت های دستیار هوشمند را روی گوشی شان داشته باشند، یکی از گوشی های پیکسل را خریداری می کنند.
استفاده از قابلیت های مختلف و ترکیب آنها در گوشی های مختلف باعث نوآوری می شود و به نوعی ارتقای گوشی ها را در پی دارد. به این ترتیب می توان U Ultra اچ تی سی را به نوعی گوشی مرکب نامید که به جرات می توان گفت بهترین قابلیت های گوشی های پرچمدار را یکجا در خود دارد. U Ultra پر از قابلیت هایی است که می تواند علاقه مندان موسیقی، فیلم و تصاویر سلفی را به سوی خود جذب کند، ضمن آنکه اچ تی سی با این گوشی به بازار هوش مصنوعی نیز وارد شده است؛ حوزه ای که اخیرا فراگیر شده است و در آینده شاهد رشد بیشتر آن خواهیم بود. با این حال این گوشی حاوی هیچ نوآوری نیست و قابلیت جدیدی ندارد. درنهایت می توان این طور نتیجه گرفت که U Ultra با وجود مشخصات تاثیرگذار خود نشان گر آن است که اچ تی سی حداقل از لحاظ سخت افزار، بیش از آنکه شرکتی پیشرو باشد، یک کمپانی دنباله رو است و مطمئنا این جایگاه مناسب شرکتی نیست که درصدد بازگشت به بازار گوشی هوشمند و افزایش میزان سهم و جایگاهش در بازار است.  با تمام این تفاسیر باید منتظر ماند و دید آیا U Ultra می تواند در زمره آخرین تلاش های این شرکت برای حضور یا حذف از بازار باشد؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :