آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200025
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:37
تعداد بازدید : 942

پیاده سازی بستر فنی دولت الکترونیکی با استانداردهای جهانی

رییس سازمان فناوری اطلاعات در كارگاه آموزشي سامانه ملي كاتالوگ داده ها با بیان نقش داده هاي مكاني، آن را از مهم ترين لايه ها و زير ساخت هاي اطلاعات ملي ايران دانست و گفت: همه فعاليت هايي كه انجام مي دهيم درنهايت منجر به خدمت يا ارزش افزوده مي شود كه در مكان تجلي پيدا مي كند.

سازمان فناوري اطلاعات- نصرالله جهانگرد افزود: در سراسر دنيا اطلاعات جهت تبديل به ارزش افزوده به مكان وصل مي شود و قريب به 80 درصد كاربردهاي اطلاعاتي دنيا در مكان عينيت مي يابد. معاون وزير ارتباطات با بیان رويكرد دولت در گذشته گفت: ما در فعاليت هاي گذشته گذر به فضاي دولت الكترونيكی، اقدام های مقدماتی را اجرایی کردیم؛  اما در اين دوره به زيرساخت ها توجه كرده ايم و به كارهاي زيربنايي و قسمت هاي شبكه اي و سخت افزاري پرداخته ايم.
وي افزود: مسایل زيربنايي انجام شده و بستر فني و چارچوب هاي موردنظر در این حوزه طبق استاندارهاي جهاني انجام می شود و قابل ارایه در اندازه هاي بين المللي است.
رييس سازمان فناوري اطلاعات نقش دستگاه هاي اجرايي در پياده سازي و استقرار اين پروژه را به يك ساختمان تشبيه كرد و گفت: نقشه يك معماري روي ميز است و براساس اين معماري هر دستگاهي قسمتي از ساختمان را مي سازد و درنهايت محيط زندگي و كسب و كار همه ما آماده مي شود و نقش سيمرغ كنار هم تشكيل مي شود. نقش همه دستگاه ها در اين بين حياتي و استراتژيك است و باعث ايجاد هويت يكپارچه مستقل و مديريت بهينه كشور مي شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :