آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200029
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:41
تعداد بازدید : 562

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:

اشتراک گذاری تجربه های صنعتی با ایجاد بانک اطلاعاتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی می توان تجربه های صنعتی و معدنی را از یک صنعت به صنعت دیگر و از استاد به دانشجو و در اختیار عموم قرار داد و با روش های دیالوگ و مجازی دانایی های خود را به اشتراک بگذاریم.

شاتا- محمدرضا نعمت زاده در چهاردهمین همایش از مجموعه همایش های علمی-کاربردی اقتصاد مقاومتی با موضوعیت درون زایی، برون نگری و مشارکت آحاد جامعه افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که بتواند در مقابل تکانه های داخلی و خارجی مقاومت کند و شیرازه کارش از هم نپاشد.
وی با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی در 24 بند توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت: این سیاست ها همچنین در قالب 5 رویکرد به وزرای اقتصادی جهت اجرا ابلاغ شده است.
به گفته نعمت زاده درون زایی، مشارکت آحاد مردم، متکی به آخرین دستاوردهای علمی و دانش بشریت، اقتصاد دانش بنیان و تعامل فرهنگی با دنیا ازجمله 5 رویکرد یادشده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: در بخش درون گرایی، دو بخش توجه به امکانات و توانایی های داخلی و زایش آن و حرکت روبه جلوی آن مدنظر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بانک های اطلاعاتی ایجادشده باید بتوانند توانمندی ها را به زبان روز بازگردانده همچنین توانایی های ناشناخته را کشف و آنهایی که بلااستفاده مانده را احیا کنند.
نعمت زاده با بیان اینکه باید مرزهای کشور را به سوی کشورهای پیشرفته صنعتی باز بگذاریم، افزود: باید تعامل (برد ـ برد) داشته باشیم و ببینیم آنها چه امکاناتی دارند که به ما بدهند و ما چه امکاناتی به آنان بدهیم. وی با بیان تعامل دانشگاه و صنعت یادآور شد: توسعه صنعتی کشور بدون این مهم محقق نمی شود و باید از شرکت ها و سرمایه گذاری های بزرگ حمایت کرد، چراکه بدون آنها واحدهای کوچک صنعتی که توان رقابت با دنیا را ندارند، دچار مشکل می شوند. نعمت زاده خطاب به جوانان گفت: در زمینه های طراحی، آی تی و نرم افزاری به دولت کمک کنید تا بتوانیم به خودکفایی کامل برسیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: برون گرایی به معنای بیان واقعیت های موجود و پتانسیل های موجود در کشور است که نیازمند کار و تلاش دائمی به همراه تعامل بین المللی برای رسیدن به افق های چشم انداز 1404 است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :