آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200148
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:22
تعداد بازدید : 1190

واکنش منفی اعضای شورای شهر به طرح 2 هزار میلیاردی شهرداری

شورای شهر به واگذاری بدون مناقصه پروژه هوشمندسازی شهر تهران اعتراض کرد

طرح موضوع تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده شهرداری تهران برای هوشمند سازی معابر پایتخت و تجهیز آنها به دوربین های مکانیزه و فیبرنوری با واکنش منفی جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مواجه شد.

ایرنا- محمد سالاری دیروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به اعلام این رقم گفت که شهرداری تهران به جای اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای هوشمندسازی، بهتر است بدهی معوقه پیمانکاران را پرداخت کند. وی گفت: شهرداری تهران هم اکنون 2 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بخش خصوصی بدهی دارد که این افراد برای وصول خود مرتب به اعضای شورای شهر مراجعه می کنند.
سالاری گفت: هوشمندسازی را می توان با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و بدون نیاز به تخصیص اعتبار انجام داد، از این رو اولویت شهرداری تهران باید پرداخت مطالبات معوق پیمانکاران باشد.
محسن سرخو، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه مباحث مطرح شده در خصوص پروژه هوشمندسازی از «واگذاری بدون اجرای تشریفات قانونی و مناقصه پروژه های هوشمندسازی در تهران» اظهار نگرانی کرد.سرخو افزود: پیش از این خبرهایی را مبنی بر اینکه درصد معینی از پروژه های هوشمندسازی بدون انجام تشریفات قانونی و مناقصه به شرکتی خاص تحت عنوان «قشم» واگذار شده، شنیده ایم که اقدامی خلاف قانون است.
وی گفت: حتی اگر بخواهیم طرح هوشمندسازی را با 100 میلیارد تومان اجرا کنیم، حتما باید از طریق برگزاری مناقصه باشد تا ابهامی ایجاد نشود.
سرخو گفت: من نگران این هستم که این 2هزار میلیارد تومان به یک شرکت خاص واگذار شود؛ زیرا با این رقم می توان یک خط مترو ساخت که باید در این زمینه بسیار با دقت و حساسیت اقدام کنیم.
علیرضا دبیر، عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه مباحث مطرح شده، هدف از اجرای طرح هوشمندسازی در تهران را یکپارچه سازی خطوط مترو و ارتقای بار ایمنی پایتخت عنوان کرد.
وی افزود: هوشمندسازی با مولفه هایی چون فیبرنوری، تجهیز معابر به دوربین ها و راه اندازی وای فای شهری بسیار مهم است که در تمامی شهرهای بزرگ دنیا انجام شده یا درحال اجراست.اسماعیل دوستی، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه با بیان ضرورت اجرای طرح هوشمندسازی در پایتخت گفت: تامین 2 هزار میلیارد تومان اعتبار موردنیاز اجرای این پروژه باید از طریق فاینانس (تسهیلات اعتباری برای تامین منابع مالی) انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :