آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200151
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:28
تعداد بازدید : 621

دانش بنیان ها فضای کار می خواهند، نه وام

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان به وام نیاز ندارند، گفت: آنها به فضای کسب و کار نیاز دارند که دولت باید این فضا را برای آنها فراهم کند.

مهر- سورنا ستاری با بیان اینکه با پول دولت نمی توان کسب و کار ایجاد کرد، افزود: اعطای وام به شرکت های دانش بنیان خیانت است و شرکت های نوپا نیاز به ایجاد فضای کسب و کار دارند و به وام نیازی ندارند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه دولت موظف است محیط کسب و کار را ایجاد کند، اظهار داشت: ما در این دولت براساس قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، به این شرکت ها حق تنفس داده ایم.
ستاری با بیان اینکه من همیشه به اقتصاد نفتی می تازم، ادامه داد: چراکه ما قبل از اقتصاد نفتی تمدن پیشرفته ای داشتیم و باید به درستی راه توسعه را در پیش می گرفتیم و بحث اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد در دولت نیز به دنبال اجرایی کردن این هدف است. در تلاشیم که این مساله را در کشور نهادینه کنیم تا جوانان کارآفرین شوند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور  همچنین گفت: همکاری ایران با کشورهای سریلانکا و شبه قاره هند برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدوار هستیم همکاری های مشترک بین دو کشور افزایش یابد.
سورنا ستاری گفت: نتایج بررسی های صورت گرفته در ایران نشان می دهد در سال های اخیر با تکیه بر دانش و فناوری، اقتصاد کشور از اقتصاد نفتی فاصله گرفته است. در این رابطه می توان به فعالیت بیش از ۲ هزار و هشتصد شرکت دانش بنیان پرداخت.
وی افزود: البته پیش بینی ما این است که تا پایان سال تعداد این شرکت ها به بیش از سه هزار شرکت برسد.
به گفته رییس بنیاد ملی نخبگان، باید از اقتصاد منبع محور به اقتصاد دانش بنیان حرکت کرد؛ چراکه سرمایه اصلی کشور نیروی انسانی آن است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :