آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200152
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:29
تعداد بازدید : 908

عرضه باتری هایی آتش نمی گیرند

دانشمندان موفق به ساخت باتری های لیتیومی جدیدی شده اند که در صورت داغ شدن بیش از حد آتش نمی گیرند و برای استفاده در گوشی های موبایل مناسب هستند.

مهر- باتری های لیتیومی در سال های اخیر به یکی از نقاط ضعف جدی گوشی های هوشمند تبدیل شده اند و بارها گزارش هایی درباره داغ شدن بیش از حد این باتری ها و حتی انفجار گوشی ها به همین علت منتشر شده است.
براساس گزارش گیزمودو، به همین علت در آخرین حادثه از این دست سامسونگ مجبور به جمع آوری گوشی های گالکسی اس ۷ خود از بازار شد. حالا محققان در دانشگاه استنفورد راه حلی برای جلوگیری از آتش گرفتن باتری های گوشی های هوشمند یافته اند.
در قالب این راه حل سازوکاری به باتری های گوشی ها اضافه شده تا آنها در صورت داغ شدن خنک شده و آتش نگیرند و در نهایت به عملکرد باتری وخود گوشی آسیبی وارد نشود.
باتری های لیتیومی دارای دو الکترود آند و کاتد هستند که در صورت برخورد با یکدیگر به هر دلیل گرمای زیادی را ایجاد می کنند و برای جلوگیری از وقوع این مشکل دانشمندان راهی برای جداکردن الکترودها با استفاده از یک بازدارنده ایجاد شعله یافته اند.
جداکننده هایی که تا به حال استفاده می شدند، پلیمرهای ضعیفی هستند که جلوی برخورد الکترودها را نمی گیرند. اما جداکننده جدید فیبرهایی از جنس تریفنیل فسفات هستند که لایه ای از یک پلیمر دیگر به نام PVDF-HFP به آنها افزوده شده است. 
این پوسته پلیمری از تراوش و نشت تریفنیل فسفات جلوگیری کرده و عملکرد باتری را بهبود می بخشد.
این فناوری هنوز در مرحله آزمایشی است و مشخص نیست استفاده از آن چه زمانی آغاز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :