آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200154
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:34
تعداد بازدید : 758

حملات DDoS اینترنت چیزها را تهدید می‌کند

از کار افتادن همه چیز

جهان در حال استفاده از مزایای بسیاری است که اینترنت چیزها ارائه می دهد. با این حال، همراه با این مزایا تهدیدهای بزرگی از حملات DDoS و رخنه در داده ها نیز وجود دارد و اینترنت چیزها هدفی ایده آل برای این حملات است.

ایسنا- سپتامبر سال ۲۰۱۶، پس از اینکه برایان کربس، روزنامه نگار یک مقاله مفصل درباره vDos که یک سرویس DDoS است و به عنوان عامل تعدادی از حملات شناخته شده بود، منتشر کرد، خود دچار یک حمله DDoS شد و چند ساعت پس از انتشار این مقاله، سایت کربس، به شدت مورد حمله قرار گرفت.
یک حمله مشابه نیز یک ماه پس از حمله به کربس اتفاق افتاد و سایت هایی مانند PayPal و Reddit  و Spotify با استفاده ازDVR ها، وب کم، دوربین های امنیتی، مانیتور کودک و دستگاه های دیگر متصل به اینترنت هدف حمله قرار گرفتند.
نکته ترسناک درباره این حملات تنها شدت آنها نیست، بلکه این واقعیت است که این حملات به وب کم، روتر، اشیای خانه و سایر دستگاه های اینترنت چیزها نیز کشیده شده است. چنین دستگاه هایی به آسانی قابل دسترسی و دستکاری نیستند و حتی از آنجا که به ندرت مورد محافظت قرار می گیرند، به سختی قابل نظارت و کنترل هستند.
حملات DDoS در سال ۲۰۱۷
پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۵۰۰ هزار دستگاه اینترنت چیزها با حمله DDoS در معرض خطر قرار بگیرند. هر فرد یا کسب و کاری که به این دستگاه ها متکی هستند، از چنین حملاتی در امان نیستند.
چشم اندازی که از خاموش شدن ایجاد می شود مانند اتفاقی که برای وب سایت کربس افتاد، فقط به خاطر اینکه یک گروه از افراد مخالف آنچه گفته شده هستند، به اندازه کافی ترسناک است، اما چیزی که باعث می شودDDoSها به موضوع جدی تری تبدیل شوند، امکان یک مهاجم برای استفاده از این مزیت برای دسترسی به دستگاه های اینترنت چیزها و کسب درآمد است.
تجزیه و تحلیل حملات DDoS در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد بیشترین تعداد حملات DDoS با ۳۴ درصد، از چین نشات گرفته است. این عدد نزدیک به آمریکا با ۲۶ درصد است. کشورهای دیگر مانند روسیه و آلمان نیز دنباله روی چین و ایالات متحده هستند و به ترتیب ۹ درصد و ۶ درصد حمله داشتند.
اگرچه کارشناسان امنیتی انتظار دارند مجرمان اینترنتی حملات خود را بهبود دهند، استفاده از دستگاه های اینترنت چیزها همچنان روبه رشد است. کارشناسان پیشنهاد می دهند با استفاده از راهکارهای امنیتی از قبیل چک کردن ویژگی های امنیتی یک دستگاه اینترنت چیزها قبل از خرید، اتصالات سیمی در صورت امکان، استفاده از کلمات عبور قوی و به طور منظم چک کردن وب سایت های سازنده برای هرگونه ارتقای نرم افزار از حملات DDoS در امان بمانید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :