آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200155
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:35
تعداد بازدید : 1224

در پی بازدید 28 هزار نفری روی داد

کلاهبرداری پیامکی با معرفی سایت غیراخلاقی

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از ارسال پیامک های تبلیغاتی و ارجاع مردم به سایت های غیراخلاقی با هدف سرقت اطلاعات بانکی خبر داد.

شبکه خبر- سرهنگ علی نیک نفس افزود: مجرم یا مجرمان با ایجاد صفحات غیر اخلاقی و ارسال پیامک از طریق شماره های ناشناس، مردم را ترغیب به مراجعه به این سایت های غیر اخلاقی می کنند.
وی با بیان اینکه محتوای این پیامک ها خرید فیلم های آموزش جنسی از طریق این سایت هاست، گفت: بعد از ورود افراد به این سایت ها افراد به لینک خرید که «فیشینگ» است، ارجاع داده می شوند که از این طریق اطلاعات کارت بانکی ازجمله رمز کارت سرقت می شود.
نیک نفس افزود: حجم زیادی از این پیامک ها از شماره های ناشناس برای مردم ارسال شده است و متاسفانه حجم مراجعه به سایت ها در یک بازه زمانی کوتاه حدود 28 هزار بازدید بوده است که بخشی از آن ممکن است منجر به مراجعه به درگاه پرداخت جعلی شده و اطلاعات کارت بانکی آنها سرقت شده باشد.
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از هموطنان خواست به هیچ عنوان به این گونه پیامک ها اعتنا نکنند و اگر افرادی به سایت مربوطه مراجعه کرده و از طریق درگاه پرداخت اطلاعات کارت بانکی خود را ارایه داده است، حتما اطلاعات پرداخت خود ازجمله رمز دوم کارت را تغییر دهند.
وی ادامه داد: 5 دامنه مختلف اینترنتی شناسایی شده که این دامنه ها عمدتا رایگان و در خارج از کشور بوده اند اما شیوه و محتوا یکسان است.
نیک نفس با بیان اینکه تاکنون 7 شماره که از طریق آنها پیامک ارسال شده شناسایی شده است، گفت: این شماره ها در حال افزایش است و برای دستگیری مجرمان تعامل و همکاری با سیستم قضایی انجام شده است.
وی گفت: تاکنون متهم شناسایی نشده و پرونده در جریان رسیدگی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :