آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200164
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:53
تعداد بازدید : 644

نشست خبری کمپین «یادگاری تو به زمین» سامسونگ برگزار شد

۱۲۰ هزار نهال، هدیه به زمین

نشست خبری کمپین «یادگاری تو به زمین» روز دوشنبه ۲۷ دی ماه با حضور مدیران سامسونگ و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در هتل هما تهران برگزار شد.

فناوران- در این نشست خبری، بام سوک هانگ، مدیرعامل سامسونگ ایران گفت: «حفظ کره زمین صرف نظر از ملیت ، نژاد و قومیت وظیفه همه انسان هاست.» به گفته وی، سامسونگ در حوزه مسوولیت های اجتماعی دیدگاهی فراتر از یک برند لوازم الکترونیکی دارد و معتقد است، به همان اندازه که از کره زمین و منابع طبیعی این سیاره استفاده می کند، تعهداتی درباره حفظ و نگهداری این میراث انسانی نیز دارد.
مدیر عامل سامسونگ ایران، درختان را مظهر فروتنی و کارآمدی خواند و گفت: «با افزایش گازهای گلخانه ای و عوامل دیگری که بر محیط زیست ما تاثیر منفی گذاشته اند، حیات تمامی موجودات زنده به خطر افتاده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای به جا گذاشتن یادگاری ماندگار برای آینده ایران و محیط زیستی سبزتر در این کشور، پروژه درختکاری را اجرا کنیم و خوشحالیم که توانستیم هدیه ای به اندازه ۱۲۰ هزار درخت به کره زمین تقدیم کنیم».
در ادامه کیت شین، مدیر ارشد کسب وکار بخش موبایل سامسونگ ایران، کمپین «یادگاری تو به زمین» را نخستین فعالیت مسوولیت اجتماعی واحد موبایل سامسونگ ایران عنوان کرد. به گفته وی، زمان مطرح شدن این ایده در واحد موبایل سامسونگ، ملموس بودن و امکان مشارکت و درگیر شدن طیف بیشتری از مخاطبان با مقوله مهم درختکاری از علت های اصلی انتخاب این برنامه بود.
مهسا سرافرازی، مدیر پروژه کمپین «یادگاری تو به زمین» نیز در این زمینه گفت: ایده اصلی این کمپین اوایل شهریور ماه در واحد موبایل سامسونگ مطرح و پس از پیشنهاد به سازمان جنگل ها و استقبال این سازمان در مهرماه کلید خورد. در این پروژه علاوه بر خریداران گوشی های پرچمدار سامسونگ تمام کاربرانی که ویدیوهای کمپین را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاشتند، می توانستند نهالی را از خود به یادگار بگذارند و به نوعی سفیر کمپین باشند. 
وی افزود: کار سامسونگ به اینجا ختم نشده و این شرکت تا دو سال آینده کلیه هزینه های مربوط به آبیاری عرصه و کاشت نهال های جایگزین را بر عهده دارد.
ناصر مقدسی، قایم مقام رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری نیز با اعلام رضایت از اجرای موفق کمپین «یادگاری تو به زمین» درخواست کرد، سایر شرکت ها و کارخانه ها با الگوبرداری از این حرکت، حفظ محیط زیست و درختکاری را جزو دغدغه های مهم خود قرار دهند.
وی درباره همکاری با سامسونگ گفت: «۱۱۰ هکتاری که در طول کمپین سامسونگ درختکاری شد، تنها شروعی برای فعالیت های گسترده دو طرف در حوزه محیط زیست است و با توجه به نیاز منطقه جواهرده به کاشت نهال امیدواریم این پروژه بیش از پیش توسعه پیدا کند».
به گفته مقدسی کمپین «یادگاری تو به زمین» زمانی کلید خورد که جنگل داری در ایران دوره گذار خود را از جنگل داری کلاسیک به جنگل داری پایدار و نوین طی می کند. پایداری و حصول اطمینان از باقی ماندن عرصه جنگل در آینده یکی از عوامل مهمی بوده است که سامسونگ و سازمان جنگل های برای مکان پروژه مدنظر داشته اند.
موضوع افزایش گازهای گلخانه ای و کاهش سطح پوشش جنگلی جهان یکی دیگر از موارد مورد اشاره رییس شورای عالی سازمان جنگل ها بود، به گفته مقدسی بعد از موارد ناشی از سوخت های فسیلی جنگل زدایی یکی از مهم ترین علت های افزایش گازهای گلخانه ای در دهه اخیر بوده است.
فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس نیز در این نشست از توسعه فعالیت های محیط زیستی سامسونگ در سال ۲۰۱۷ خبر داد. به گفته وی، سلامت و محیط زیست دو موضوع مهمی هستند که فعالیت های مسوولیت اجتماعی سامسونگ در سال ۲۰۱۷ میلادی با نگاه ویژه ای به این دو بخش توسعه می یابند.
کمپین «یادگاری تو به زمین» به عنوان یکی از فعالیت های مسوولیت اجتماعی سامسونگ با هدف حفظ محیط زیست و میراث قدیمی جنگل های هیرکانی توسط بخش موبایل سامسونگ و سازمان جنگل ها انجام شد و سامسونگ متقبل تمامی هزینه های این پروژه است . در طول اجرای این کمپین بیش از ۱۲۱ هزار اصله نهال در ۱۱۰ هکتار از جنگل های هیرکانی در منطقه جواهرده رامسر کاشته شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :