آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200179
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 11:52
تعداد بازدید : 680

تحریم ها نخبه پروری درصنعت پرداخت را افزایش داد

صادق فرامرزی، مدیر عامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش در پنل تخصصی روند رقابتی در صنعت پرداخت، با بیان برخی قوانین در بخش رگولاتوری کشور گفت: پیش از اینکه آفت شرکت های پرداخت الکترونیکی را بررسی کنیم، باید ببینیم این آفت ها ازکجا و چرا به وجود آمده است؟

ایران کیش- فرامرزی با بیان اینکه تصمیمات در حوزه رگولاتوری باید به موقع و در زمان خودش صورت بگیرد، افزود: در ابتدای پنل گفته شد شرکت های پرداخت از بانک ها جدا شدند. شاید این موضوع به صورت انشا و قانون صورت گرفته باشد اما همه می دانیم که چنین چیزی در عمل رخ نداده است.
 وی گفت: دستورالعملی نوشتند که نباید هر بانکی 20 یا 30 درصد در این شرکت ها (PSP) سهام داشته باشد ولی این اتفاق نیفتاد (حداقل در ارتباط با سهامداران قبلی چنین اتفاقی رخ نداده است)؛ بنابراین شرکت های پرداخت، کماکان زیر مجموعه بانک ها هستند و این به معنای آن است که همچنان بانک ها، برای شرکت های پرداخت، مدیر عامل و هیات مدیره تعیین می کنند و همین بانک ها می توانند به راحتی و ظرف یک روز، تمام هیات مدیره و مدیران این شرکت ها را تغییر دهند؛ لذا بدیهی است که مدیران بخواهند در کوتاه مدت بالاترین بیلان را از لحاظ آماری به دست آورند. فارغ از آنکه این تصمیمات درکلان به سود صنعت هست یا خیر؟
فرامرزی با انتقاد از روند موجود که ارزش های  شرکت های پرداخت را نیز تحت الشعاع قرار داده است، گفت:  در این مدت، تنها عواملی که برای این شرکت ها تبدیل به ارزش شده است، سهم بازار، سهم تعداد تراکنش و تعداد pos های هر شرکت بوده است. به عبارتی برخی قوانین کاری کرده است که همه ارزش های pspها در کمیت خلاصه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :