آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200303
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 0:26
تعداد بازدید : 937

دونالد ترامپ به دنبال گوشی ایمن تر آندروییدی است

دونالد ترامپ قصد دارد گوشی آندروییدی خود را با یک گوشی که به لحاظ امنیتی ایمن تر باشد تعویض کند.

فناوران- در حالی که دونالد ترامپ خود را برای ورود به کاخ سفید آماده می کند، نیویورک تایمز و آسوشیتدپرس پرس اعلام کرده اند که ترامپ در حال تغییر گوشی هوشمند آندروییدی اش است. ترامپ پارسال یک دستگاه گوشی سامسونگ داشت و از آنجا که وی علاقه زیادی به فضای مجازی دارد، اکنون این گوشی از ترامپ گرفته شده و ظاهرا دستگاه وی رمزگذاری شده و شماره جدید با سرویس امنیتی جایگزین شده است که افراد محدودی به این شماره دسترسی دارند.
وقتی که اوباما به کاخ سفید راه یافت از تحویل گوشی بلک بری خود و تعویض آن با یک دستگاه رمزنگاری شده امتناع کرد تا اینکه امنیت این دستگاه با ایجاد تغییرات در قابلیت ها و نحوه ارتباط آن تضمین شد. 
گزارش ها حاکی است گوشی اوباما یک آیفون است که امکان ارسال و دریافت ایمیل از طرف افراد محدود، بررسی اخبار و مرور وب سایت ها را دارد. گفته می شود باراک اوباما دستگاه جداگانه ای برای ارسال توییت های خود دارد که البته این گوشی نیز به شدت از سرویس امنیتی برخوردار است. 
با این حال باید منتظر ماند که رییس جمهور جدید چگونه با این مساله کنار خواهد آمد و از پس چارچوب سخت گیرانه کاخ سفید برمی آید یا خیر. اما بدون شک موضوع اجتناب ناپذیر این است که اوباما پس از خروج از کاخ سفید بلافاصله به یک فروشگاه موبایل خواهد رفت و گوشی هوشمند جدید برای خود خریداری می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :