آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200859
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1395 23:29
تعداد بازدید : 1171

وزیر ارتباطات:

هویت کاربران اینترنت باید معلوم باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تصمیمی مبنی بر سلب امتیاز سیم کارت هایی که به دلیل نقص پرونده، قطع ارتباط دو طرفه شده اند، نداریم.

مهر - محمود واعظی در مورد طرح ساماندهی احراز هویت کاربران در شبکه های ارتباطی کشور اظهار داشت: در این طرح تنها قصدمان این است که اطلاع داشته باشیم که خطوط تلفن ثابت، همراه و اینترنت دارای هویت و مالک هستند.
وی ادامه داد: تمامی استفاده کنندگان از شبکه های تلفنی باید هویت داشته باشند و IP فردی که از اینترنت استفاده می کند نیز باید مشخص باشد.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: براین اساس طرح ساماندهی سیم کارت های بی نام و نشان و نیز سیم کارت هایی که دارای نقص اطلاعات پرونده هستند در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون نیز همکاری مردم برای رفع اطلاعات ناقص مالکیت سیم کارت ها خوب بوده است.
وی با بیان اینکه در این مرحله سیم کارت هایی که مالکان آنها به هر دلیلی برای رفع مغایرت اطلاعات هویتی شان اقدام نکرده اند قطع دو طرفه می شود، گفت: پیش از این به این مشترکان زمان داده شده بود که نسبت به رفع مغایرت اطلاعات مالکیت سیم کارت خود به دفاتر امور مشترکان مراجعه کنند.
واعظی گفت: هدف ما ساماندهی سیم کارت های موجود در بازار است و بنا نداریم که پس از این مرحله دست به سلب امتیاز خطوطی که مالکان آنها مراجعه نکرده اند، بزنیم. به گفته وی فعلا تصمیمی برای سلب امتیاز خطوط دارای نقص هویت اتخاذ نشده و در مورد مالکیت این خطوط مطابق قانونی که پیش از این وجود داشته عمل خواهیم کرد.
پس از گذشت حدود ٢ سال از شروع طرح ساماندهی سیم کارت های بی نام ونشان، این طرح وارد فاز نهایی شده است و رگولاتوری تا ابتدای بهمن ماه آخرین فرصت را به مالکان سیم کارت هایی که اطلاعات هویتی پرونده شان کامل نیست داد که نسبت به رفع مغایرت مالکیت این سیم کارت ها اقدام کنند.
پس از این مرحله اپراتورهای موبایل نسبت به قطع ارتباط کامل این سیم کارت ها اقدام کرده اند.
در آغاز اجرای این طرح، بالغ بر ٣٠ میلیون سیم کارت در کشور بدون هویت و یا دارای اطلاعات ناقص بود اما آخرین آمارها نشان می دهد که هم اکنون تنها حدود ٤ میلیون سیم کارت در کشور دارای نقص اطلاعات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :