آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200864
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1395 23:59
تعداد بازدید : 639

صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد:

ارایه تسهیلات به دانش‎بنیان های فعال در حوزه آتش نشانی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی صندوق با اعلام آمادگی این صندوق برای ارایه تسهیلات یا سرمایه گذاری مشارکتی با شرکت های دانش بنیان درجهت توسعه و ارتقای فناوری مورداستفاده در آتش نشانی در کشور گفت: بسیاری از مشکلات کشور را با فناوری می توان حل کرد، نخبگانی که در شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند، ظرفیت عظیم و سرمایه ملی هستند. همچنین تعداد شرکت های دانش بنیان در طول چهارسال گذشته از پنجاه شرکت به 2هزار و هشتصد شرکت افزایش یافته است.

فناوران- بهزاد سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در جلسه امضای تفاهم نامه با مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان با تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان در ساختمان پلاسکو گفت: فداکاری و ایثارگری آتش نشانان یادآور خاطره جانفشانی فرزندان غیور میهن اسلامی در دوران دفاع مقدس است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با فراخوان شرکت های دانش بنیان در حوزه فعالیت های مرتبط با فناوری های آتش نشانی گفت: آینده کشورمان وابسته به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان است. دانش آموختگان میهن اسلامی به جای آنکه به خارج از کشور بروند، می توانند نقش تاثیرگذاری خود را در توسعه فناوری در کشورمان عهده دار شوند. در حال حاضر از 10 شرکت قدرتمند در جهان فقط یک شرکت از شرکت های نفتی است و الباقی شرکت های دانش بنیان نظیر گوگل و مایکروسافت است.
مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این مراسم گفت: این صندوق با پشتوانه منابع مالی و نیز نمایندگی 12 بانک بزرگ میهن اسلامی در 350 شعبه در سطح کشور عهده دار فعالیت در حوزه قرض الحسنه است و کسب سود اولویت این بانک نیست؛ بلکه خدمات رسانی در حوزه های مختلف مهم ترین هدف این بانک است.
مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، با استقبال از همکاری این بانک با صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: کمک و همراهی با شرکت های دانش بنیان از مصادیق نیک و خوش فرجام است و همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه های مختلف که در این تفاهم نامه با موضوع عاملیت تسهیلات قرض الحسنه به شرکت های دانش بنیان آغاز شده، امیدواریم در بخش های دیگر نیز توسعه یابد، زیرا از نظر ما نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه اقتصاد دانش بنیان بسیار حایز اهمیت است.
پس از امضای تفاهم نامه باجه بانک قرض الحسنه مهر ایران در طبقه سوم مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد.
مجموعه ای از باجه های بانک ها، ادارات ثبت شرکت ها، شرکت های بیمه، اتاق بازرگانی، سازمان محیط زیست، سازمان امور مالیاتی، صندوق های پژوهش و فناوری در بخش پنجره واحد مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان مستقر شده اند.
بر اساس این گزارش هدف از ایجاد پنجره واحد، فراهم کردن امکانات دسترسی سریع و آسان شرکت های دانش بنیان به مجموعه هایی است که به صورت معمول هر شرکت دانش بنیان با آنها ارتباط برقرار می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :