آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200865
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 0:1
تعداد بازدید : 871

به گفته برخی کسبه بازار

«علاءالدین» تاییدیه ایمنی از آتش نشانی دارد

پاساژ علاءالدین یکی از پررفت و آمدترین مراکز خرید موبایل و لوازم جانبی در تهران است. این پاساژ متشکل از هزار واحد تجاری در شش طبقه بنا شده است. چند سال پیش طبقه ای اضافی به این پاساژ افزوده شد و از همان زمان اعتراضاتی به ناامن بودن ساختمان در صورت برجا ماندن طبقه هفتم وارد شد تا امسال که پس از رفت و آمدهای بسیار شهرداری و شورای شهر قرار بر تخریب طبقه هفتم شد که ظاهرا این عملیات به کندی صورت می گیرد.

فناوران - اما فاجعه پلاسکو که هفته پیش در چند صد متری علاءالدین رخ داد، ظاهرا تلنگری به مسوولان وارد کرد تا در جهت ایمن سازی سازه های قدیمی تهران برآیند.
از آنجا که علاءالدین یکی از مراکز پر رفت و آمد به شمار می رود و به گفته مسوولان روزانه بیش از 30 هزار نفر در این مرکز تجاری رفت و آمد می کنند و از سوی دیگر بلافاصله پس از فرو ریختن پلاسکو، برخی کسبه نامه استمداد به مسوولان نوشتند و خواستار ایمن سازی پاساژ شدند. این در حالیست که ظاهرا سازمان های مختلف از جمله آتش نشانی اقدام به بررسی این مرکز خرید کرده اند و به گفته کسبه پاساژ ظاهرا ایمن بودن پاساژ به لحاظ مقاومت در برابر آتش سوزی و سیستم اطفای حریق تایید شده است. 
این در حالی است که سال هاست همین موضوع نبود سیستم اطفای حریق، مشکلات تهویه هوا، نبود راه پله های مناسب برای رفت و آمد و حتی راه پله فرار، پله برقی های نامناسب، آسانسورهای از کار افتاده، همه و همه مشکلاتی است که این پاساژ با آن دست و پنجه نرم می کند. از موضوع ایمنی پاساژ که بگذریم و اتفاقاتی که این روزها می افتد و برای بزرگ تر کردن فروشگاه ها، ظاهرا با توافق مدیریت، اقدام به برداشتن برخی از تیغه ها کرده اند که باعث سستی بنا می شود، وزارت بهداشت این روزها اخطارهایی به پاساژ علاءالدین داده است.
همه کسانی که گذرشان به این مرکز خرید تجاری در قلب تهران افتاده، بی نظمی و نبود بهداشت اولین چیزی است که نظر افراد را جلب کرده است. به گفته بازاریان، نه تنها روزانه برنامه ای برای جمع آوری زباله و پاکیزگی سرویس بهداشتی پاساژ در نظر گرفته نمی شود، بلکه بیش از هر چیز تردد موجوداتی همچون موش ها در پاساژ باعث بروز مشکلاتی در این مکان شده است. به این ترتیب بسیاری از فروشندگان علاوه بر نگرانی درباره سلامت شان با وجود موجوداتی همچون موش در این مرکز خرید، از جویده شدن سیم ها و اتصالات و نیز خسارتی که ممکن است به انبارهای شان وارد شود، ابراز نگرانی می کنند.
با همه این ها به نظر می رسد موضوعات جدید علاءالدین هم همانند همه مشکلاتش از جمله تخریب طبقه اضافی، نبود سیستم ایمنی مناسب و مشکلاتی که هر روز برای خریداران و کسبه ایجاد می شود و هیچ راه حلی ندارد، قطعا مهر تاییدی بر بهداشت آن هم زده می شود و تا چند وقت دیگر هم شاهد خواهیم بود که نه تنها ایمنی ساختمان به هر لحاظی تایید می شود؛ بلکه به لحاظ بهداشتی هم یکی از پاکیزه ترین مراکز خرید کشور شناخته خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :