آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200866
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 0:1
تعداد بازدید : 474

دختران نوجوان؛ ماموران آینده امنیت سایبری بریتانیا

مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا از سازمان های اطلاعاتی-امنیتی این کشور امیدوار است که نسل آینده مامورانش را از میان دختران نوجوانی انتخاب کند که ساعت ها وقت شان را آنلاین و در شبکه های اجتماعی می گذرانند.

فناوران- مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا (GCHQ) مسوول گردآوری اطلاعات برای دولت و نیروهای مسلح بریتانیا است. این سازمان اخیرا مسابقه ای برای دخترهای ۱۳ تا ۱۵ ساله با پرسش هایی در حوزه منطق، برنامه نویسی، شبکه سازی و رمزگشایی طراحی کرده است.
مقامات این نهاد می گویند که فقط 10 درصد از کسانی که در حوزه امنیت سایبری کار می کنند، زن هستند و هدف این مسابقه این است که دختران نوجوان به آینده شغلی در این حوزه نیز فکر کنند.
مسابقه GCHQ برای دختران نوجوان بخشی از برنامه پنج ساله «استراتژی امنیت سایبری ملی» بریتانیاست که ماه نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شد. برگزاری و نظارت بر مسابقه بر عهده نهاد تازه تاسیس مرکز امنیت سایبری ملی خواهد بود.
شرکت کنندگان در قالب تیم های چهار نفره و از راه دور (روی کامپیوتر مدرسه شان) رقابت خواهند کرد و پرسش های مسابقه مرحله به مرحله سخت تر می شود. در نهایت،  10 گروهی که بالاترین امتیاز را بیاورند، به فینال مسابقات «سایبر-فرست» در لندن دعوت می شوند و در این مرحله باید یک تهدید سایبری پیچیده را بررسی کنند.
تیم برتر سایبر-فرست علاوه بر جایزه های فردی، معادل هزار پوند تجهیزات کامپیوتری را برای مدرسه ای که آن تیم را فرستاده بوده، خواهد برد.
گام های نخست
مرکز امنیت سایبری ملی (NCSC) نهادی تازه تأسیس و متولی امنیت سایبری در سطح ملی است. از جمله وظایف این مرکز مدیریت حوادث امنیت سایبری است. این مرکز همچنین خطرات سایبری را لحظه به لحظه تحلیل می کند و به نهاد های ذی ربط مشاوره می دهد.یک سخنگوی NCSC درباره حضور دختران در عرصه اطلاعات می گوید: زنان می توانند در امنیت سایبری بسیار مؤثر باشند و هستند. این رقابت کمک می کند دختران بیشتری تشویق شوند و نخستین گام شان را در راه این شغل پویا و پرثمر بردارند.
رابرت هنیگن، مدیر مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا می گوید: زنان حقیقتا شانه به شانه ما برای حفظ بریتانیا از انواع خطرات آنلاین کار می کنند. رقابت دختران نوجوان در سایبر-فرست موقعیتی است که با این دنیای هیجان انگیز آشنا بشوند و توانایی هاشان را به کار بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :