آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200884
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 0:37
تعداد بازدید : 606

معصومه ابتکار روی صندلی داغ

نهنگ ها هم پرواز می کنند؟

بازداشت طه هاشمی فرزند معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور یکی از خبرهای داغ هفته گذشته بود. ابتکار یکی از اعضای فعال هیات دولت روحانی در شبکه های اجتماعی است. توضیحی که وی در صفحه توییترش درباره پسرش منتشر کرد، واکنش های مختلفی از سوی کاربران به دنبال داشت. اعلام شده طه هاشمی به دلیل صدور چک بلامحل بازداشت شده که این بازداشت پس از مدت کوتاهی لغو شده است. فارس گزارش داده ازجمله پروژه هایی که پسر معصومه ابتکار در آن نقش داشت، تولید شمش های گوگرد برای جلوگیری از خطرات گوگرد برای محیط زیست بود که گروهی از افراد در آن سهیم می شوند اما با تلاش پسر ابتکار در کنار گذاشتن آن ها از بخشی از پروژه، این افراد تصمیم می گیرند که کل دارایی و آورده خود را پس بگیرند و از کل پروژه جدا شوند و کار به شکایت آن ها و دادگاه می کشد.

بهار ادیبان
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در صفحه توییترش (@  ebtekarm_ir)  نوشت: «پسرم طه با شريكي كه زياده خواهي و تهديد كرده وارد دعوی حقوقي شده، احكام جلب طه لغو و در فرايند قضايي مواردی تبرئه شده. پرونده شخصي است، دزدی هم نيست».نخستین واکنش کاربران به سوالی درباره شایعات مربوط به رانت واردات بنزین بود. یکی از کاربران نوشت: «لطفا درباره رانت واردات بنزین توسط همسرتون هم توضیح بفرمایید». ابتکار در پاسخ به این کاربر نوشت: «جنگ رواني عليه دولت از همان ماه اول با اين تهمت آشكار قوت گرفت. مي خواستند بگويند بنزين پتروشيمي ايراد ندارد ابتكار به خاطر همسرش با آن مخالفت مي كند». 
برخی از واکنش های مستقیم کاربران به توییت ابتکار ربطی به توضیح وی درباره پسرش نداشت و کاربران فقط به خاطر اینکه ابتکار از این شبکه اجتماعی استفاده می کند و احتمالا واکنش به توضیحاتش درباره طه هاشمی را می خواند، برای وی پیام گذاشتند. برخی از این پیام ها را بخوانید: 
- خانم ابتکار عزیز حالا که به خاطر پسرتون آنلاین شدید، به اطلاعتون می رسونم طوفان های شن منطقه زرندیه بعد از 40 سال، سه سال است برگشته.
- به دکتر ابتکار و خانواده در این ماجرا ظلم شده.
- سرکار خانم ابتکار استفاده از حراست سازمان برای حل مشکل شخصی فرزندتون چه معنایی غیر از سوءاستفاده می تواند داشته باشد؟ #محمدعلی_رامین
- می توانید توضیحی هم درباره پرونده زیست محیطی پتروشیمی جم و باج دادن قرارداد رنگ کلی پالایشگاه به پسرتون بدید؟ ممنون می شوم.
- این حق شماست که در محضر دادگاه، رسانه و مردم ازخودتان دفاع کنید. اگر برحقید، علیه شایعه پراکنان شکایت کرده و منفعت طلبان را معرفی کنید.
- نهنگ ها هم پرواز می کنند؟
- نارضایتی عمومی را به حساب دعوای جناحی می گذارند.
- #لاشخور_سیاسی ها نباید از این مسایل سواستفاده کنند، حکم جلب لزوما به معنی محکومیت و گناهکاری نیست.
- بچه ها از درس ها خیلی عقب هستند. به جای تعطیل کردن آنها حمل و نقل عمومی را زیاد کنید و دوچرخه را برای زن ها آزاد کنید. فرهنگسازی کنید. 
معصومه ابتکار از سال 2013 وارد توییتر شده و در حال حاضر بیش از 51 هزار دنبال کننده دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :