آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200889
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 0:44
تعداد بازدید : 548

ترک ها به دنبال انتقال کارخانه هایشان به ایران

دبیر شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اعلام کرد که بسیاری از کارخانه های تولیدی ترکیه ای به دلیل شرایط نا امنی که در این کشور وجود دارد، علاقه مند هستند تولیدات خود را در ایران انجام دهند.

ایسنا- سید جلال ابراهیمی گفت: روابط ایران با ترکیه در دوره تحریم ها به گونه ای بود که ایران کالاهای زیادی از طریق ترکیه از کشورهای اروپایی وارد کرد و ترکیه هم در این زمینه سود برده است و می توان گفت که یکی از علت های اصلی شکوفایی اقتصاد ترکیه در دوره تحریم و حتی در دوره های دیگر ایران بوده که بیشترین خریدها را از ترکیه انجام داده است.
وی ادامه داد: این امر باعث شکوفایی بسیاری از شرکت های ترکیه شد. درحال حاضر نیز ترک ها به دلیل اینکه اقتصاد ترکیه را برای خود امن نمی دانند  علاقه مند هستند کارخانه های خود را به ایران بیاوردند و تولیدات شان را در کشور ما انجام دهند.   
ابراهیمی افزود: به همین منظور کارخانه های ترکیه ای دو استان ایران یعنی خراسان رضوی و آذربایجان شرقی و همچنین حوزه مناطق آزاد شمال کشور را برای تولیدات شان مدنظر دارند.وی گفت: این امر نشان دهنده این است که پس از برجام شرایط اقتصاد ایران با ترکیه به کلی متفاوت است. ایران به سوی اقتصاد بهتری حرکت می کند و ترکیه با توجه به شرایط پیش آمده شرایط اقتصادی مطلوبی ندارد. ترکیه امروز نمی تواند به طور آزاد به روسیه رفت و آمد کند و به راحتی ویزا دریافت کند، این مسائل باعث شده است که اقتصاد ترکیه با مشکلاتی مواجه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :