آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200892
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 0:48
تعداد بازدید : 507

آغاز احداث شهرک ICT با همکاری سنگاپور در البرز

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت که تفاهم نامه ای با یک شرکت سنگاپوری برای احداث شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به مساحت 350 هکتار در این منطقه در استان البرز منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

ایرنا- سعید زرندی افزود: از مدت ها پیش موضوع راه‎اندازی شهرک ICT در دستور برنامه های این مجموعه بوده و در تفاهم نامه ای با یک شرکت سرمایه گذار سنگاپوری عملیات اجرایی این شهرک به مساحت 350 هکتار آغاز شده است. 
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام همچنین گفت: 20 طرح توسعه در این مجموعه در دستور کار است که اهتمام ویژه ای برای تحقق این پروژه ها در کوتاه ترین زمان ممکن وجود دارد. 
وی با بیان اینکه مجموعه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام دارای ظرفیت های بالقوه ای است، افزود: استقرار صنایع دانش بنیان در محدوده 15 هکتاری پیام نیز تا اواسط اسفند ماه امسال محقق می شود. 
زرندی در خصوص لزوم ایجاد پایانه صادراتی در استان البرز گفت: این امکان در مجموعه پیام در سه بخش اجرایی خواهد شد که با توجه به روند کار پیش بینی می شود فاز اول این پروژه در شهریور ماه سال آینده به بهره برداری برسد. 
این مسوول اضافه کرد: در مجموع 20 طرح توسعه در مجموعه اقتصادی و فرودگاه پیام برنامه ریزی شده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :