آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200909
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 1:9
تعداد بازدید : 776

ترامپ ایران را تحریم کرد، ترانه اسکار را

فناوران- ترانه علی دوستی بازیگر فیلم فروشنده نامزد اسکار، در توییتر خود محدودیت های جدید دولت آمریکا برای صدور ویزا را نژادپرستانه دانسته و اعلام کرد در اعتراض به این اقدام درمراسم اسکار شرکت نخواهد کرد. توییت ترانه علیدوستی در مدتی کوتاه واکنش های مختلفی در داخل و خارج از کشور داشت.

ترامپ قرار است روز چهارشنبه قانونی را امضا کند که بر مبنای آن روند صدور ویزا آمریکا برای شهروندان کشورهای ایران، عراق، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن با محدودیت روبه رو می شود و موقتا تعلیق خواهد شد. بر این اساس رییس جمهور آمریکا همچنین به ادارات گمرک و حفاظت مرزی آمریکا دستور می دهد تا از ورود شهروندان این هفت کشور حتی اگر ویزای آمریکا را هم داشته باشند، جلوگیری کنند.
توییت ترانه علیدوستی تا لحظه تنظیم این خبر بیش از 9/9 هزار بار لایک و بیش از 4 هزار بار در توییتر بازنشر شده است. علیدوستی برای این توییت حدود یک هزار ریپلای دریافت کرده است که شامل نظرات موافقان و مخالفان ترامپ و تصمیم ترانه علیدوستی بوده است. خبر اعتراض علیدوستی و اعلام این اعتراض در توییتر در زمانی کوتاه روی خبرگزاری های بزرگ دنیا از جمله رویترز قرار گرفت. تصویر این توییت در سایر رسانه های اجتماعی نیز منتشر شد و رسانه های خارجی از جمله نیویورک تایمز نیز با وی مصاحبه کردند. علیدوستی در مصاحبه ای که از طریق ایمیل با این نشریه انجام داده، گفته است: حتی اگر بتوانم در مراسم اسکار شرکت کنم نیز این کار را نخواهم کرد چون از این که می بینم مردم عادی کشورم از حق قانونی شان برای ملاقات با فرزندانشان در خارج از کشور محروم می شوند، عمیقا آزرده شدم. بیشتر سایت های مشهور مانند گاردین، هافینگتن پست، فرانس ۲۴، هالیوود ریپورتر، دویچه ووله با انعکاس اعتراض ترانه علیدوستی برای خبر شرکت نکردن ترانه علیدوستی در مراسم اسکار تیتر زدند که بازیگر «فروشنده» بخاطر تصمیم نژادپرستانه ترامپ اسکار را تحریم کرد. «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی یکی از پنج نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان  از سوی آکادمی علوم و هنر سینمایی معرفی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :