آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200984
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:16
تعداد بازدید : 979

براساس اعلام وزارت کار

بالاترین آمار بیکاری متعلق به فارغ التحصیلان IT است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار می گوید: به دلیل منطبق نبودن آموزش های مرتبط با رشته IT و تقاضای موجود در بازار کار، فارغ التحصیلان این رشته عمدتا بیشترین آمار بیکاری در میان رشته های تحصیلی را دارند.

ایسنا- عیسی منصوری با بیان ارتقای سطح مهارت دانشجویان رشته IT گفت: درحال حاضر بین نظام آموزش عالی و نیاز بازار کار تناسب لازم وجود ندارد و نیروهایی که در دانشگاه ها در رشته های IT فارغ التحصیل می شوند، از مهارت کافی برخوردار نیستند، از این رو لازم است تا آموزش های مرتبط با این رشته به تناسب تخصص مورد نیاز بازار عرضه شود.
وی ادامه داد: در همین راستا طرح مشترکی را با وزارت ارتباطات دنبال می کنیم که به موجب آن در حوزه های IT و ICT با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار اشتغال زایی صورت گیرد که خوشبختانه از محل اجرای طرح در چهار استان کردستان، یزد، مازندران و خوزستان ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده و پیش بینی ما برای سال آینده اشتغال ۱۲۰ هزار نفری است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار ادامه داد: در بحث اشتغال زایی پروژه آنچه در کشور وجود دارد، تمرکز بر توسعه زیرساخت هایی نظیر سوئیچینگ و فیبر نوری و شبکه مثل اپراتورهای موبایلی است ولی در این طرح تولید محتوا اضافه شده که ارزش افزوده بالایی دارد و تولید انیمیشن، گیم و برنامه نویسی را شامل می شود. وی در ادامه از ایجاد انستیتوی گیم در کردستان به منظور رونق این طرح خبر داد و گفت: حاصل این کار تولید گیمی به نام «شوفر» بوده که هم اکنون در کشورهای اروپایی و آسیایی فروش بسیار خوبی پیدا کرده است.
معاون اشتغال وزیر کار در عین حال ۸۵ درصد اشتغال کشور را مربوط به صنایع خرد و کوچک دانست و گفت: به رغم آنکه این سهم به ۴۸ درصد افزایش پیدا کرده است، متاسفانه در بحث حمایت مالی شاهدیم که فقط ۱۵ درصد منابع بانکی به این بنگاه ها تزریق می شود.
 منصوری گفت: وام هایی که به منظور اشتغال زایی پرداخت می شود چون بهره بالایی دارد، کارساز نیست؛ بنابراین معتقدم اشتغال با دادن وام بانکی به دست نمی آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :