آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200988
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:20
تعداد بازدید : 1081

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

ظرفیت ارتباطات داخلی 18 برابر شد

رییس سازمان فناوری اطلاعات با مرور دگردیسی که در ارتباطات کشور طی سه سال و نیم گذشته رخ داده است گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از وقفه ای که در ساختار اجرایی و اداری کشور داشتیم باعث شد بعد از 7 دهه ساختار مخابراتی مبتنی بر صوت به دیتا تغییر پیدا کند.

وزارت ارتباطات- نصراله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام درباره آغاز دوره جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 92 گفت: بعد از دوره رکودی که در ساختار اداری و اجرایی کشور طی دوره گذشته ایجاد شده بود با یک مجموعه معطل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روبرو بودیم.
وی افزود:  از همان ابتدا حرکت ساخت یافته و جامع را شروع کردیم و در چهار بعد در سطح ملی برنامه ریزی کردیم. بعد نخست ایجاد شبکه زیرساخت و شبکه دسترسی پرظرفیت در قالب شبکه ملی اطلاعات بوده که انجام دادیم که بدین ترتیب ظرفیتی در سطح ملی بوجود آمد که 18 برابر به ظرفیت ارتباطی داخل و 8 برابر به ظرفیت ارتباط بین الملل در کشور اضافه کرد که با همت اپراتورها و شرکت ها بوده است.
وی با بیان این که تغییرات اخیر باعث شد که بعد از 7 دهه ساختار مخابراتی بر صوت کشور به IP و دیتا تغییر پیدا کند، افزود: این تغییر نقطه عطف تاریخی بود که دگردیسی در معماری ارتباطات ایران انجام شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: برنامه دوم خدمات دولت الکترونیکی است که اقدامات زیرساختی وسیعی انجام شده و طی ماه های آینده مرحله مهمی از تحقق دولت الکترونیکی را اجرا کنیم که موجب شفافیت، تسهیل زندگی، کاهش زمان، مبارزه با جعل و قاچاق خواهد بود.
جهانگرد توسعه اقتصادی و اشتغال را مرحله بعدی از برنامه ها دانست و گفت: بدین ترتیب جهش مهمی در افزایش واقعی ظرفیت در اشتغال ایجاد شده که به ICT بر می گردد به طوری که در سال گذشته 100هزار شغل در حوزه ICT ایجاد شد. تلاش با اشتغال زایی در این حوزه با کمک کردن به قطب های اقتصاد دانش بنیان در تمام استان ها ادامه دارد چراکه زیرساخت، شبکه دسترسی و سرمایه انسانی وجود دارد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه بعد چهارم تامین یک محیط حقوقی برای توسعه بازار رقابت در ارایه دیتا و صوت است، گفت: امروز در هیچ نقطه ای از کشور نگرانی دسترسی به ارتباطات را نداریم و در هر نقطه ای می توان این سرویس ها را در اختیار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :