آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200992
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:28
تعداد بازدید : 1275

تفاهم همراه اول و شرکت گاز برای هوشمندسازی کنتورها

همراه اول و شرکت ملی گاز ایران جهت هوشمندسازی کنتورهای گاز کشور بر بستر اینترنت چیزها، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


ارتباطات سیار – اپراتور اول به منظور فراهم سازي بستر مناسب براي هوشمندسازي کشور، در حال توسعه بزرگ ترين زيرساخت نرم افزاري و همچنين پلات فرم لازم جهت پياده سازي اينترنت چیزها و شبکه هاي کم مصرف با پوشش گسترده LPWAN  در کشور است.
یکی از این راهکارها استفاده از کنتورهايی است که به صورت روزافزون در سراسر دنيا مورد استفاده صنايع مربوط به انرژي قرار گرفته است. اين کنتورها با هزينه کامل بصرفه، امکان جمع آوري و انتقال داده هاي مربوط به مصرف هر واحد را بر بستر ارتباطات همراه فراهم آورده است.
با اجرای این طرح ملی و بهینه سازی الگوهای مصرف، کمک شایانی به امکان کاهش هزینه ‏های مصرفی و مديريت هرچه بهتر محيط پيرامون برای شرکت ها و خانوارها می شود.
خبر دیگر از اپراتور اول اینکه هم زمان با هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، تورلیدرهای برتر جهان با سیم کارت گردشگر همراه اول در ایران حضور دارند.
مراسم افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، صبح روز شنبه ۹ بهمن ماه با حضور حسن  روحانی، رییس جمهوری کشورمان در سالن اجلاس سران برگزار شد.
۳۵۰ راهنمای گردشگری از ۵۰ کشور در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به مدت ۹ روز در ایران حضور دارند و اپراتور اول با توجه به همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با سیم کارت گردشگری به ارایه خدمات مبتنی بر موبایل به گردشگران می پردازد.
براساس این گزارش سال گذشته بنا به توافق راهبردی که بین اپراتور اول و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شد، سیم کارتی با عنوان «سیم کارت گردشگر» برای رفاه حال گردشگران و پاسخ گویی به نیازهای آنان طراحی شد و در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری که جمعی از مدیران ارشد دولت در آن حضور داشتند، از آن رونمایی شد.
هفدهمین دوره کنوانسیون امسال با شعار «ایران؛ مردمانی مهربان با آغوش باز، فرهنگی کهن و پر رمز و راز» در ایران در حال برگزاری است. ایجاد ارتباط میان صنعت گردشگری کشورهای عضو و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای مرتبط بر اساس استانداردهای روز از مهم ترین اهداف این کنوانسیون است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :