آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200993
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:29
تعداد بازدید : 535

افزایش قیمت حافظه های DRAM در سال 2017

بر اساس بررسی های انجام شده از بازار کامپیوتر، در هفته گذشته باز هم در بازار قطعات کامپیوتری و به ویژه رم شاهد رشد 2 تا 5 درصدی قیمت بودیم.

فناوران- فعالان بازار علت این رشد قیمت را افزایش مجدد نرخ دلار آزاد و رسیدن آن به رقم بالاتر از 3875 تومان در روزهای گذشته اعلام کردند.
به گفته فعالان بازار، عامل دیگری که موجب رشد قیمت قطعات کامپیوتری و به ویژه رم شده است، رشد شدید تقاضا برای این قطعه است.
اما این موضوع تنها در بازار ایران مشاهده نمی شود و گویا در بازار جهانی نیز قیمت رم افزایش یافته و همچنین پیش بینی شده است در آینده نزدیک شاهد رشد بیشتر قیمت این قطعه کامپیوتری باشیم.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دیجی تایمز، انتظار می رود قیمت حافظه های DRAM در سه ماهه دوم سال 2017 به علت عدم عرضه کافی این نوع محصولات افزایش یابد، اما قیمت حافظه های یاد شده در سه ماهه سوم سال 2017 به ثبات می رسد.
به گزارش فارس، عرضه جهانی حافظه های DRAM در سه ماهه دوم سال 2017 به اندازه کافی نخواهد بود و بررسی های موسسه Nanya Technology نشان می دهد آینده قیمت این تراشه ها در ماه های بعد به شدت وابسته به میزان تولید انواع رایانه ها و تبلت و ... توسط شرکت های سازنده خواهد بود.
در شرایط بی ثبات فعلی برخی شرکت های سازنده تولید رم های 20 نانومتری را دارای ریسک بالا ارزیابی می کنند و می گویند: برای این کار هنوز باید صبر کرد.
کارشناسان و تحلیل گران بازار هم می گویند: ساخت تراشه های دارای فناوری پیشرفته تر 20 نانومتری در پایان سه ماهه دوم سال 2017 آغاز می شود و ممکن است تا ابتدای سه ماهه سوم سال 2017 هم به تاخیر بیفتد. شرکت Nanya خود می گوید: تولید ویفرهای خام 12 اینچی با استفاده از فناوری 20 نانومتری را در سه ماهه نخست سال 2018 آغاز می کند و 30 هزار واحد از آنها را تولید خواهد کرد. همچنین تولید حافظه های 30 نانومتری این شرکت در ماه های آینده کاهش می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :