آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200995
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:32
تعداد بازدید : 853

گرانی گوشی در بازار بدون مشتری!

در پی نوسانات نرخ ارز، ار اول هفته جاری دوباره قیمت گوشی افزایش یافت.

فناوران- از اوایل سال، بازار موبایل کشور اوضاع مساعدی نداشت و حالا که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم، این وضعیت بدتر هم شده است.
اما از اوایل هفته قیمت ارز بالا رفته است و به این ترتیب قیمت گوشی هایی که معمولا در بازار مشتری دارند، با افزایش همراه شده است.بر اساس گزارش فعالان بازار، برخلاف همیشه که با بالا رفتن قیمت ها بازار رونق می گرفت، این روزها فروش گوشی رونقی ندارد و ظاهرا وضعیت فروش لوازم جانبی بهتر شده است.
علاوه بر نوسانات نرخ ارز که موجبات کسادی بازار را فراهم کرده، این روزها و مثل همیشه فروشندگان بازار، بیشتر فروشگاه های اینترنتی را مقصر اصلی بی رونقی بازار می دانند.
حتی فروشگاه هایی که فعالیت اصلی شان عرضه لوازم جانبی است نیز به وضعیت بازار امسال و کسادی که در نتیجه فعالیت شرکت های اینترنتی برای بازارشان رقم خورده، اعتراض دارند.
بر این اساس فروش قاب های مختلف، کابل شارژر و حتی برچسب های نمایشگر که بخش بزرگی از درآمد فروشندگان فیزیکی را دربر داشت، این روزها کساد شده است.
براساس گزارش فعالان بازار، گوشی های سری گلکسی S و J سامسونگ و آیفون های اپل که همواره مشتری دارند، این روزها با نوسانات نرخ ارز، بیشتر با افزایش یا کاهش قیمت همراه می شوند، اما سایر گوشی ها که خیلی طرفدار ندارند، تغییر قیمت محسوسی ندارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :