آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201003
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:43
تعداد بازدید : 347

روتر Wi-Fi چیست و هنگام خرید آن به چه مواردی توجه کنیم؟

هنگام خرید یک دستگاه روتر جدید، پارامتر های حایز اهمیتی وجود دارند که در قسمت قبلی این مقاله به مولفه های سرعت، آنتن و برنامه های مدیریت شبکه پرداختیم.

در ادامه ویژگی های دیگری را بررسی خواهیم کرد.
 QoS (یا اولویت بندی رسانه)
کیفیت خدمت (QoS) یک ویژگی در روترهای پیشرفته است. شما می توانید به ترافیک های خاصی اولویت دهید. برای مثال می توانید QoS را در پنل ادمین مودم برای بازی های آنلاین و تماشای ویدیو تنظیم کنید و زمانی که به طور هم زمان کسی در حال دانلود فایلی باشد و شما در حال بازی کردن باشید، بازی شما 
لگ نمی زند.
 پرتو سازی (Beamforming)
پرتو سازی هم یک ویژگی پیشرفته در روتر هاست که می تواند به سرعت و قدرت سیگنال شما کمک کند. پرتو سازی یا فیلتر فضایی به روتر شما این قدرت را می دهد تا به جای پوشش دادن کل فضا، سیگنال ها را به سمت یک دستگاه خاص متمرکز کند.
 پورت های اترنت
روتر های Wi-Fi به اتصالات وایرلس محدود نمی شوند. گاهی اوقات نیاز دارید از تمام سرعت در دسترس تان استفاده کنید، مانند زمانی که در تورنمنت حساس یک بازی رقابتی می خواهید شرکت کنید. 
برای این کار تنها کافی است دستگاه خود را به یکی از پورت های اترنت روتر متصل کنید. روتر های قدیمی با پشتیبانی اترنت سریع تا 100 مگابیت در ثانیه سرعت داشتند ولی مودم های امروزی تا 10 برابر سرعت یعنی 1000 مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می کنند.
 eSata
وقتی صحبت از انتقال داده هایی با حجم بالا می شود، سرعت مورد نیاز از توانایی های اترنت نیز پیشی می گیرد. انتقال یک ترابایت فایل های بک آپ گرفته شده از هارد اکسترنال شما حدود 2 ساعت و نیم با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه زمان می برد. روتر هایی که از پورت eSata پشتیبانی می کنند، این امکان را دارند که هارد اکسترنال را مستقیما به روتر وصل کنید و با سرعت 6 گیگابیت در ثانیه این فایل ها را بسیار سریع تر از USB 2.0 و Firewire. با تمام دستگاه های متصل به اشتراک گذارید .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :