آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201008
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 10:51
تعداد بازدید : 846

هوواوی باتری لیتیومی مبتنی بر گرافن ساخت

هوواوی از نخستین باتری لیتیوم یونی مبتنی بر گرافن برای افزایش طول عمر باتری رونمایی کرد.

فناوران- هوواوی در بخش تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده است، که به پیشرفت های عمده ای شامل ساخت نخستین باتری لیتیوم یونی مبتنی بر گرافن دست یافته است. 
این فناوری اجازه می دهد که باتری های لیتیومی در درجه 60 درجه سانتی گراد که 10 درجه بالاتر از استانداردهای قبلی است، باز هم عملکرد خوبی داشته باشند و از کار نیفتند. 
عمر باتری های لیتیومی مبتنی بر گرافن دو برابر بیشتر از باتری های لیتیومی معمولی است که این مورد در زمینه عمرباتری بی سابقه است.
دکتر یانگ ژینگ لی دانشمند ارشد در لابراتوار وات که زیر نظر موسسه تحقیقات مرکزی هواوی اداره می شود می گوید: «ما شارژ و تخلیه شارژ را در درجه حرارت بسیار بالا تست کرده ایم. این آزمایش نشان داد وقتی دو نوع باتری با پارامترهای یکسان تست می شوند ، باتری های لیتیومی مبتنی بر گرافن، 5 درجه کمتر از باتری های لیتیومی معمولی حرارت ایجاد می کنند.» و بعد از 2 هزار بار شارژ  و دشارژ مداوم، باتری مبتنی بر گرافن بیش از 70 درصد از ظرفیت خود را حفظ می کند و پس از اینکه حدود 200 روز در درجه 60 درجه  قرار بگیرد، کمتر از 13 درصد ظرفیت آن از بین می رود.
 لابراتوار وات هواوی همچنین از فناوری شارژ سریع رونمایی کرده که 48 درصد ظرفیت باتری 3 هزار میلی آمپر ساعتی را در طول 5 دقیقه شارژ می کند.
نتایج تحقیقات هواوی زیرساخت سیستم ذخیره سازی دستگاه های ارتباطی در محیط های گرم را تغییر خواهد داد. 
در نواحی که درجه حرارت بسیار بالا است و کشورهایی همانند امارات متحده عربی، استفاده از باتری های لیتیومی با قابلیت مقاومت مبتنی بر گرافن عمری طولانی تر از 4 سال خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :