آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201021
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 11:3
تعداد بازدید : 576

پس از فرمان ترامپ

گوگل خواهان بازگشت سریع کارکنانش از خارج شد

شرکت گوگل از برخی از کارکنانش که به خارج از آمریکا سفر کرده اند، خواسته است تا هر چه سریع تر به کشور بازگردند. این درخواست پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را در مورد ایجاد محدودیت هایی برای شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان برای ورود به آمریکا امضا کرد.

فناوران- این کشو رها شامل ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است. در این فرمان گفته شده است که صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به مدت سه ماه به حال تعلیق درمی آید. همچنین پناهجویان سوری تا اطلاع ثانوی اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند. این در حالی است که گوگل گفته است که بیش از 100 نفر از کارکنانش تحت تاثیر این فرمان قرار خواهند گرفت.
گوگل همچنین افزوده است که هزینه های شخصی که این افراد و خانواده هایشان متقبل می شوند، دردناک است. این شرکت اعلام کرده است که بیم آن می رود که اجرایی شدن این فرمان موانعی را در به خدمت گرفتن افراد با استعداد در آمریکا ایجاد کند.
سیلیکون ولی، جایی که بسیاری از کارکنان بخش تکنولوژی، غیر آمریکایی هستند، در این باره ابراز نگرانی کرده است. شرکت های تکنولوژی آمریکا خواستار اعمال محدودیت های کمتری در این مورد شده اند.
به کسانی که اصالتا به یکی از هفت کشور ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، سومالی، لیبی تعلق دارند، اما در آمریکا زندگی می کنند توصیه شده است که خاک این کشور را ترک نکنند.
ممنوعیت ورود پناهجویان سوری تا زمان اعمال تغییرات جدی که با منافع ملی سازگار است. تعلیق ۹۰ روزه ورود از عراق، سوریه و کشورهایی که موضوع نگرانی هستند. در این دستور مستقیما از ایران نام برده نشده است، اما به قوانینی اشاره می کند که احتمالا شامل حال ایرانیان هم خواهد شد.
اولویت بندی ادعاهای پناهندگی در آینده براساس سرکوب مذهبی اگر شخص از اقلیت های مذهبی کشورش باشد. تعلیق فوری برنامه ای که به مهاجران اجازه می داد ویزای خود را بدون حضور در مصاحبه تمدید کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :