آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201453
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 10:37
تعداد بازدید : 1063

شهردار تهران:

2/5 سال است نمی توانیم حکم علاءالدین را اجرا کنیم

شهردار تهران در بخشی از گزارش حادثه پلاسکو به نمایندگان مجلس گفت: برای ساختمان پلاسکو و علاءالدین شخصا پیگیری کرده ام.

فارس- محمدباقر قالیباف گفت: یک وقتی است که خطر باالفعل است و زمانی باالقوه است. رفع خطر در شهرداری برای خطرهایی است که بالفعل است؛ این وظیفه شهرداری است. باید گفت در خود ساختمان پلاسکو ما اخطارها و آموزش ها را دادیم. در همین ساختمان  پلاسکو برای پیشگیری برنامه های آموزشی برای همه ساکنان گذاشتیم. بعد از دوبار که برنامه لغو شد، فقط 17 نفر شرکت کردند.
وی افزود: بخش نامه های آموزشی را دادیم. بر اساس مصوبه خود هیات دولت در سال 93 و براساس مواد قانونی 105 آن، نظام صنفی و وزارت کار برای ایمنی سازی مسوولیت دارند همه اینها مسوولیت دارند. براساس مصوبه مجلس، بازرس وزارت کار ضابط دادگستری است. کارشناس بازرسی مجموعه آتش نشانی ما براساس مصوبه هیات دولت در سال 93 همکار بازرس مجموعه وزارت کار است و وزارت کار می تواند به عنوان ضابط حکم توقیف را بگیرد و دادسرا مکلف است حکم را به ضابط بدهد.
شهردار تهران با بیان مسوولیت اجتماعی سازمان ها گفت:  برای دو ساختمان پلاسکو و علاء الدین پیگیری ها را انجام دادیم. برای ساختمان علاءالدین هم  در حوزه آتش نشانی و هم حوزه سازه مشکل وجود دارد. اما روزی که برای پلمپ این ساختمان رفتیم، اجازه ندادند. مالک به دادگاه رفت؛ اما دادگاه حق را به شهرداری داد. تازه حکم کمیسیون ماده 100 را داشتیم. اما مجددا رای دادگاه را به تجدیدنظر بردند، آنجا هم حق به شهرداری داده شد. کار به دیوان عدالت اداری کشیده شد، دیوان هم به ما رای داد. بیش از دو سال و نیم است که ما این کار را پیگیری کردیم. شورای تامین استان باز به خاطر مسایل امنیتی اجازه تخریب نداد. با وجود کسب اجازه از شورای تامین، بعد از دو سال و نیم هنوز قادر نشدیم در پاساژ علاءالدین کار را تمام کنیم. این ها واقعیت های تلخی است که وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :