آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201471
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 10:57
تعداد بازدید : 521

سامسونگ کادمیوم را از تلویزیون هایش حذف کرد

حذف کادمیوم در تلویزیون های کوانتوم دات چند سال پیش از الزام قانونی حذف این ماده خطرناک، سری SUHDهای سامسونگ را به یکی از محصولات پیشرو در حفظ محیط زیست تبدیل کرده است.

فناوران- کادمیوم فلز سنگین و خطرناکی است که علاوه بر صدمات جبران ناپذیری که به محیط زیست وارد می کند، در صورت نفوذ به بدن، سبب بروز بیماری های تنفسی و پوستی می شود.
این موضوع سامسونگ را بر آن داشت که حتی پیش از اعمال اجبارهای بین المللی، دست به ابداع فرمولی ویژه برای سری تلویزیون های کوانتوم دات خود بزند. تلویزیون های SUHD2016 سامسونگ از فناوری کوانتوم دات بهره می برند که در آن نور به جای برخورد با فسفر از لایه های کوانتوم دات عبور می کند. کوانتوم دات ها ذرات بسیار ریز دو تا سه نانومتری هستند که با تابش نور روی آنها درخشندگی و روشنایی پیدا می کنند.
برای تولید رنگ با استفاده از نانوکریستال ها از کادمیوم استفاده می شود که ماده ای سمی و خطرناک است. سامسونگ نیز از این نانو کریستال ها در تلویزیون های کوانتوم دات خود استفاده می کند که با فرمول ابداعی سامسونگ، عاری از ماده سمی کادمیوم هستند.
گفتنی است که هر سال تعداد بسیار زیادی تلویزیون و مانیتور فرسوده به زباله دانی فرستاده می شوند، دستگاه هایی که در اغلب آنها موادی مانند جیوه و کادمیوم به کار رفته است؛ موادی خطرناک که در صورت راهیابی به آب های زیرزمینی و محیط زیست انسان، موجب بیماری های پوستی و تنفسی می شوند. 
براساس آمارها زباله های الکترونیکی حدود ۷۰ درصد زباله های سمی جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این، آمارها از رشد 3 تا 5 درصدی زباله های الکترونیکی حکایت می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :