آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201491
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 11:22
تعداد بازدید : 539

دست روباتیکی که میوه سوا می کند

یک خرده فروشی آنلاین به تازگی در حال آزمایش یک دست روباتیک است تا بتواند برای انتخاب و سوا کردن میوه و سبزیجات از آن استفاده کند. این روبات بدون له کردن میوه ها و سبزیجات آنها را برای مشتریان بسته بندی می کند.

آنا- این فروشگاه آنلاین «اوکادو» (Ocado) نام دارد و یک انبار ماشینی شده در اَندووِر واقع در همپشایر دارد که روبات ها در آن، جعبه های حاوی اقلام خاص را که تشکیل دهنده سفارش مشتریان هستند، دستچین و سوا می کنند. این روبات ها در حال حاضر، کار انتخاب اقلام را به اتفاق یک تیم انسانی انجام می دهند. اما در آینده، دست روباتیک می تواند جایگزین آن روبات ها شود. همچنین، یک روبات انسان نما به نام «وردست» (Second Hands) نیز در حال ساخت است که قرار است عهده دار امور نگهداری و تعمیرات شود. 
الکساندرو وویچا، سخنگوی اوکادو، در مورد این روبات ها می گوید که این چیننده میوه و سبزی بخشی از یک پژوهش پنج ساله به نام «سوما» (Soma) است که هزینه اش توسط اتحادیه اروپا تامین می شود و پنج دانشگاه اروپایی به علاوه کمپانی دیزنی در آن مشارکت دارند. به گفته او، این دستگاه نمایشی، یک نمونه پیش تولید اولیه است. 
هم اکنون، تنها قابلیت این دست در چیدن و برداشتن محصولات در حال نمایش داده شدن است. ولی در نهایت، این روبات از طریق «فراگیری ماشینی» خواهد توانست تشخیص دهد که یک میوه تا چه حد رسیده است. همچنین انتظار می رود که این دست، بتواند اقلام دیگری را که نیاز به مراقبت و دقت زیادی برای برداشتن دارند، همانند بطری ها و مواد شوینده، بردارد و جابه جا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :