آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201621
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 11:22
تعداد بازدید : 1011

احتمال اعتیاد زنان به موبایل بیشتر است

کارشناسان معتقدند افرادی که دچار توهم شنیدن صدای زنگ تلفن همراهشان هستند، احتمال بیشتری دارد به گوشی همراه خود معتاد شوند.

ایسنا- تلفن همراه زندگی روزانه افراد را وقف خود کرده و چند دهه پیش هیچ کس تصور نمی کرد این وسیله صرفا ارتباطاتی، چنین شرایطی را به وجود آورد.
این وضعیت بر زندگی و حیات بسیاری از افراد تاثیر می گذارد و افزایش کاربری تلفن همراه افراد را به آن معتاد کرده است.
بسیاری از افراد به خصوص جوانان از اعتیاد به استفاده از تلفن های همراه رنج می برند و حتی نسبت به آن هیچ آگاهی ندارند.
اخیرا متخصصان موسسه تحقیقات اجتماعی دانشگاه میشیگان به مطالعه روی الگوهای رفتاری افرادی پرداختند که به تلفن همراه شان اعتیاد داشتند. این افراد تصور می کنند تلفن همراه شان در حال زنگ خوردن است و به طور مداوم آن را چک می کنند؛ در صورتی که هیچ تماس و پیامی دریافت نکرده اند. این امر یکی از نشانه های اصلی در کمک به تشخیص افرادی است که به تلفن همراه شان اعتیاد دارند.
در این بررسی ۷۶۶ دانشجو شرکت داشتند که نیمی از آنان زن بودند. ابتدا از آنان درخواست شد به پرسش نامه ای درباره وضعیت ثبات روحی و ویژگی های شخصیتی پاسخ دهند. سپس پرسش هایی درباره تجربه آنان از توهم شنیدن صدای زنگ تلفن همراه مطرح شد.
علاوه بر این از شرکت کنندگان درخواست شد تا به این پرسش پاسخ دهند که آیا تمایل دارند برای داشتن احساسی بهتر در مواقع تنهایی با دوستان خود به صورت آنلاین چت یا صحبت کنند؟ همچنین در مواقعی که از آنان خواسته می شود موبایل خود را خاموش کنند، چه احساسی خواهند داشت؟
به گزارش نیچر ورلدنیوز، نتایج بررسی پاسخ های ارایه شده به این سوالات نشان داد افرادی که به لحاظ احساسی ثبات بیشتری دارند، کمتر به استفاده از تلفن همراه خود وابسته هستند در حالی که دیگران به خصوص زنان، احتمال بیشتری دارد دچار اعتیاد به تلفن همراه شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :