آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201706
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 10:59
تعداد بازدید : 1193

استقبال پایین همراه اولی ها از طرح ترابردپذیری

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار تعداد مشترکان همراه اول را که به شبکه اپراتورهای دیگر مهاجرت کرده اند، ۳۲ هزار نفر دانست و گفت: ۲۳ هزار مشترک نیز از اپراتورهای مختلف به همراه اول مهاجرت کرده اند.

ایسنا- وحید صدوقی به ارایه توضیحاتی درباره طرح ترابردپذیری شماره ها پرداخت و گفت: تعداد افرادی که از شبکه همراه اول به سایر اپراتورها مهاجرت کرده اند، نسبت به جمعیت ۶۵ میلیونی مشترکان اپراتور اول بسیار پایین است و حتی پیش بینی های خود ما مهاجرت افرادی بیش از این تعداد بود.
وی افزود: از سوی دیگر روند بازگشت مشترکانی که از شبکه ما به سمت اپراتورهای دیگر مهاجرت کرده اند، روبه رشد است. علاوه بر این روند مهاجرت مشترکان اپراتورهای مختلف به سوی شبکه همراه اول طی این مدت شیب صعودی داشته است.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پاسخ به این سوال که زمانی اعلام کرده بودید ۲۰ درصد مشترکان همراه اول که به شبکه اپراتورهای دیگر رفته اند، پس از مدتی به شبکه همراه اول بازمی گردند، توضیح داد: درصد مشترکان اعتباری که پس از مدتی دوباره به شبکه ما بازگشته اند، ۱۲ درصد و درصد مشترکان دایمی بیش از ۲۰ درصد به شمار می رود.
وی به تازگی با بیان اینکه از ۳۱ مرداد ماه طرح ترابردپذیری به صورت رسمی آغاز شده است، گفته بود: پیش بینی می شد 5/1 میلیون ترابرد انجام شود، اما در طی شش ماه گذشته، همراه اول فقط ۸۹۰۰ نفر تراز منفی داشته است.
براساس این گزارش ترابردپذیری شماره ها (Mobile Number Portability) عنوان طرحی است که مجوز اجرای آن توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر شده  و شرایطی فراهم می کند که به واسطه آن مشترک می تواند بدون تغییر شماره خود، نسبت به عوض کردن اپراتور خود اقدام و بر حسب علاقه خود از سرویس ها و خدمات اپراتورهای دیگر استفاده کند. البته هریک از مشترکان در طول سال حداکثر می توانند دو بار اپراتور ارایه دهنده سرویس خود را تغییر دهند و با همان شماره از خدمات اپراتورهای دیگر بهره ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :