آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201817
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 10:40
تعداد بازدید : 1036

در نشست خبری مارتون برنامه‌نویسی فین‌وارز مطرح شد

شرکت های بزرگ از استارت آپ های مالی حمایت می کنند

ماراتن برنامه نویسی فین وارز (FinWars) با حمایت شرکت های آسان پرداخت پرشین، هماپی، سوشیانت، مرکز شتاب دهنده فارابی و دانشگاه شهید بهشتی 20 تا 22 بهمن برگزار می شود، مسابقه ای که قرار است در قالب آن تیم های شرکت کننده ایده ها و اپلیکیشن های خود را در زمینه هایی که از قبل طراحی شده، ارایه کنند و بعد از میان آنها برترین ها انتخاب شوند.

فناوران-  نفس این کار یعنی دادن فضا به دانشجویان و جوانان صاحب ایده برای ارایه ایده های شان به اعتقاد کارشناسان یکی از نیازهای اساسی کشور برای شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های کشور است، اما وقتی قرار باشد شرکت های بزرگ تر و نهادهای مرتبط هم پای کار باشند و از روند تجاری سازی این ایده ها حمایت کنند، مساله ابعاد جدی تری هم به خود می گیرد، اتفاقی براساس اعلام دست اندرکاران حاضر در نشست خبری این ماراتن قرار است در دستور کار قرار گیرد.بر اساس این گزارش، 20 تا 22 بهمن ماه، تیم های استارت آپی به مصاف یکدیگر می روند تا به چالش های صنعت فناوری مالی (فین تک) کشور پاسخ دهند. در این رویداد 30 تیم استارت آپی حضور خواهند داشت و در سه روز به حل چالش های مطرح شده از شتاب دهنده فارابی، آسان پرداخت، هماپی و سازمان بورس خواهند رفت. صنعت پرداخت و تکنولوژی های نوین مالی و ایده های نو در بازار سرمایه بازار هدف این ماراتن هستند. 
پويا كندري، مديرعامل شتاب دهنده فارابي و از بانیان این مسابقه روز گذشته در نشست خبری با بیان اینکه سعی شده از تجربیات قبلی در حوزه فعالیت فین تک ها برای پیشبرد این ماراتن استفاده شود، گفت: شرکت ها و نهادهای حامی این مسابقه، چالش هایی را مطرح کرده اند و تیم های شرکت کننده در این سه روز سعی می کنند بهترین پاسخ را به این چالش ها بدهند، همچنین مربیان هم در این مسابقه به تیم ها کمک می کنند.
وی درباره سطح این ماراتن هم گفت: سعی شده از تجربیات المپیادهای جهانی هم برای افزایش سطح کیفی این مسابقه استفاده شود و ما فکر می کنیم یکی از جذاب ترین ماراتن های حوزه فین تک ها را شاهد خواهیم بود. 
 ضرورت حمایت شرکت های بزرگ از ایده های نو 
حسينعلي خسروي، مدير توسعه و نظارت شرکت آسان پرداخت هم در این نشست با بیان اینکه شرکت آسان پرداخت به تازگی با شتاب دهنده فارابی و برنامه های آنان آشنا شده است، گفت: آسان پرداخت به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه پرداخت تحت نظارت بانک مرکزی که خود هم از یک فعالیت استارت آپی شروع کرده و اکنون تبدیل به یکی از شرکت های بورسی در این حوزه شده است، تصمیم گرفت به صورت داوطلبانه از این رویداد حمایت کند. ما امیدواریم در این سه روز مبارزه به ایده ها و نیروهایی دست پیدا کنیم که بتوانیم برای پیشبرد کارمان از آنها استفاده کنیم. 
خسروی با بیان اینکه بخش تحقیق و توسعه شرکت آسان پرداخت همواره در پی یافتن ایده های ناب و نو است، گفت: یکی از ضرورت های مهم اقتصادی کشورمان در حال حاضر حمایت شرکت های بزرگ از ایده ها و استارت آپ ها است. اگرچه مشکلات فراوانی در بخش های مختلف وجود دارد که نیازمند راهکارها و ایده های خلاقانه است و شرکت های بزرگ تر باید صاحبان این ایده های نو را شناسایی و از آنها حمایت کنند. 
وی با بیان اینکه این جوانان اگر در کشور و از سوی شرکت های بزرگ حمایت شوند، می توانند موجب تحولات مثبت و ایجاد ارزش افزوده برای صنعت و مردم باشند، افزود: در صورتیکه این حمایت ها وجود نداشته نباشد، این فکرها یا هدر می رود یا از سوی کشورهای دیگر جذب می شوند. 
 در بورس به روی استارت آپ ها باز می شود 
هومن اميني، مدير عامل هماپي از دیگر شرکت های حامی این ماراتن هم در این نشست با بیان اینکه خط چالشی که این شرکت در پیش گرفته، مبتنی بر استفاده از ایده ها و فناوری های نو در حوزه بازار سرمایه است، گفت: استارت آپ ها در سال های اخیر بیشتر بر حوزه نوآوری مالی و بانکی متمرکز شده اند و ما می خواهیم با حمایت از این رویداد به آنها بگوییم که بورس و بازار سرمایه هم بازاری جذاب است و باید استارت آپ ها به این حوزه هم ورود کنند. 
وی افزود: ما یک محیط تست در اختیار این استارت آپ ها قرار می دهیم و هدف اصلی مان این است که خدمات ارایه شده از سوی آنان جذب صنعت کارگزاری شود. 
علي عبداللهي عضو هيات علمي دانشكده مديريت و حسابداري دانشگاه شهید بهشتي هم با بیان اینکه شکل گیری فضاهای مشابه برای بهره برداری از ظرفیت های عملی در کشور و تجاری سازی آنها ضروری است، گفت: دولت هم در سال های اخیر تا حدی دیدگاه خود را در این زمینه تغییر داده است، بها دادن به ایده های ناب راهی است که کشورهای دیگر هم رفته اند و در حال حاضر هم توان فنی نیروی جوان و خلاق ما در حدی است که با استفاده از چنین فضاهایی می توانند تحولات مهمی را در صنایع مختلف کشور از جمله بخش مالی از طریق بکارگیری فناوری ها ایجاد کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :