آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201821
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 10:41
تعداد بازدید : 1003

با خرید این 5 ابزار

خانه تان را با 2/5 میلیون تومان هوشمند کنید

تعداد وسایل خانه که از طریق وای فای به اینترنت متصل می شوند، روز به روز در حال افزایش است. این ابزارها و وسایل که لقب هوشمند را به دوش می کشند، قرار است رویای داشتن خانه های هوشمند را برای ما تحقق ببخشند. اگرچه با تحقق کامل ایده اینترنت چیزها (Internet Of Things) هنوز راه درازی در پیش است، اما همچنان با به کارگیری ابزاری که هم اکنون در دسترس قرار گرفته، می توان خانه ای نسبتا هوشمند داشت و از امکاناتش لذت برد.در ادامه به معرفی 5 ابزاری می پردازیم که اگر نزدیک 2/5 میلیون تومان هزینه و آنها را خریداری و نصب کنید، یک خانه هوشمند خواهید داشت.البته قیمت های ذکر شده برای خارج از ایران است، ولی در ایران هم می توان با کمی قیمت بالاتر، این محصولات را تهیه و استفاده کرد.

منبع: گاردین
1- Samsung SmartThings, starter kit
قیمت: حدود 800 هزار تومان
یکی از مشکلاتی که ایده اینترنت چیزها دارد، این است که به سختی می توان ابزاری پیدا کرد که بتواند با تمامی ابزارهای هوشمند دیگر در ارتباط باشد. اما اسمارت تینگز (SmartThings)  سامسونگ یک هاب ارتباطی ارایه می کند که هدفش حل این مشکل است. راهکار سامسونگ نیز پشتیبانی از پروتکل های وای فای،ZigBee  و Z-Wave به طور هم زمان بوده است. 
از سوی دیگر این محصول سامسونگ جامعه توسعه دهنده گسترده ای هم دارد که به طور مداوم درحال ساخت نرم افزارهایی برای حل مشکلات احتمالی هستند. این هاب سخت افزاری می تواند به عنوان سرور فرمان و کنترل مورد استفاده قرار بگیرد و دستورات روشن و خاموش کردن ابزار دیگر و اجرای مجموعه های پیچیده از فرمان ها را به عهده بگیرد.

2- Philips Hue, white and colour ambiance starter kit
قیمت: حدود 600 هزار تومان
راه های مختلفی برای هوشمند کردن سیستم روشنایی وجود دارد مانند اینکه سوییچ ها را عوض کنید یا از دوشاخه های هوشمند استفاده کنید یا اینکه خود حباب لامپ تان هوشمند باشد.Philips Hue   راهکاری برای هوشمند کردن لامپ روشنایی است. لامپ های هوشمند که به هاب Hue فیلیپس متصل شوند، می توانند تغییر رنگ نور یا شدت روشنایی را بنا به وضعیت های مختلف انجام دهند. مثلا وقتی به خانه می رسید، چراغ ها روشن شوند. نصب این سیستم هم بسیار ساده است و همه امور را می توان از روی گوشی هوشمند مدیریت کرد.

3- Amazon Echo
قیمت: حدود 210 هزار تومان
اکو آمازون، یک اسپیکر با قابلیت دریافت صوتی دستورات است. این اسپیکر به دستیار مجازی آمازون هم متصل می شود و امکان انجام امور متعددی را به کاربر می دهد؛ مثل تنظیم ساعت هشدار و انجام محاسبات و پاسخ به سوالات، انجام بازی ها و خواندن تیتر اخبار روز. البته این اسپیکر  وظیفه اصلی اش را هم که پخش موسیقی است، از یاد نمی برد و در این کار هم مثل امور دیگر، خوب عمل می کند. با دستورات صوتی می توانید دستور پخش، توقف یا انتخاب موسیقی را بدهید. اکو به سرویس های پخش موسیقی آمازون و اسپاتیفای هم متصل می شود. این ابزار به سایر ابزار هوشمند هم متصل می شود و از  طریق دستیار الکسا می توان آنها را هم مدیریت کرد.
4- Nest Smart Thermostat
قیمت: در دو مدل 120 هزار تومانی و 800 هزار تومانی
ترموستات نست یکی از ابزارهایی است که نشان می دهد اینترنت چیزها قرار است چه چیزی باشد؛ ابزاری ساده با قابلیت یادگیری که به طور خودکار دمای خانه را تنظیم می کند و قابلیت کنترل با گوشی هوشمند و اتصال به سایر ابزار هوشمند را دارد.
نکته مهم این است که وقتی نست را نصب کنید و بعد از مدتی که به یادگیری بپردازد، چندان نیازی نیست که به او دستور بدهید. خودش کارش را بلد است.

5- Logitech Harmony and Pop, hub
قیمت: حدود 450 هزار تومان
هاب هارمونی لاجیتک، وظیفه اتصال ابزار سنتی و غیرهوشمند مثل تلویزیون یا سیستم های صوتی یا هر وسیله دیگر با کنترل از راه دور مبتنی بر امواج مادون قرمز، بلوتوث یا وای فای به اینترنت چیزها را به عهده می گیرد. درواقع این محصول یک کنترل همه کاره است که می تواند ابزار را مدیریت کند. ضمن اینکه هاب های آلکسای آمازون، اسمارت تینگز سامسونگ یا هیو هاب فیلیپس نیز همچنان قابل استفاده خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :