آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201840
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 11:15
تعداد بازدید : 1443

مذاکره برای تسهیل شیوه پرداخت سرویس های دیجیتال

مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: برای توسعه محتوای داخلی فضای مجازی، شیوه پرداخت سرویس های دیجیتال با همکاری بانک مرکزی تسهیل می شود.

مهر- محمد جواد آذری جهرمی گفت: هم اکنون شاخص های کیفی شبکه به صورت آنلاین قابل دسترسی است و برآوردها نشان می دهد که میانگین تاخیر در شبکه داخلی کشور تا پیش از این ۲۶ میلی ثانیه بود که هم اکنون به 3/18 میلی ثانیه رسیده است. همچنین شاهد کاهش تاخیر در مسیرهای فیبر نوری به دلیل نزدیک شدن فواصل داخلی تبادل اطلاعات هستیم که این موضوع نیز بهبود کیفیت شبکه را به همراه داشته است.
وی با بیان اینکه طی پنج ماه اخیر و از زمان اجرای فاز نخست شبکه ملی اطلاعات تاکنون بهبود کیفیت شبکه ۷۰ درصد رشد را نشان می دهد، گفت: در شهریور ماه میزان ترافیک اطلاعات در داخل کشور در مراکز داده (دیتا سنتر) حدود ۸ گیگابیت برآورد می شد که امروز می توانیم بگوییم ۲۱۲ گیگابیت اطلاعات در مراکز داده داخلی در حال تبادل است. آذری گفت: در اجرای توسعه محتوای داخلی با چندین چالش مواجه هستیم که یکی از آنها موضوع شیوه پرداخت سرویس های دیجیتالی است. هم اکنون برای محتوای دیجیتال، ارایه دهندگان خدمات با مشکل پرداخت مواجه هستند که در این زمینه با بانک مرکزی وارد مذاکره شدیم تا مشکل شیوه پرداخت سرویس های آنلاین حل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :