آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201953
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 10:34
تعداد بازدید : 1153

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی:

«کسبه» علاءالدین را تخلیه کنند

رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی به کسبه پاساژ علاء الدین توصیه کرد که پیش از وقوع حادثه ای مشابه ساختمان پلاسکو، این پاساژ را ترک کنند.

فناوران- غلامحسین کریمی خراسانی درباره دستور العمل رییس اتاق اصناف ایران مبنی بر شناسایی واحدهای ناامن و فاقد استاندارد و ارسال گزارش به دستگاه های ذیربط در پی حادثه پلاسکو ضمن اعلام ناامنی پاساژ علاء الدین گفت: علاء الدین فاجعه انگیزترین محیط صنفی تهران است و در صورت وقوع حادثه ای شبیه پلاسکو در پاساژ علاء الدین، کسبه و مشتریان حتی راه فرار هم ندارند.
وی افزود: این پاساژ مجهز به پله های اضطرار هم نیست، شدت فرسودگی و ناامنی این پاساژ به قدری اسفناک است که در صورت وقوع حادثه ای مشابه پلاسکو، کسبه حتی فرصت خروج از پاساژ را نخواهند داشت و همه در آتش بی تدبیری عده ای خواهند سوخت، تنها راه کسبه علاء الدین در صورت وقوع آتش سوزی این است که خود را از طبقه بالا خود به بیرون پرت کنند.
کریمی خراسانی با بیان این که ۸۰ درصد واحدهای صنفی در علاء الدین جواز کسب خود را از اتحادیه صوتی و تصویری دریافت کرده اند و تنها جواز ۲۰ درصد واحدهای صنفی علاء الدین را اتحادیه دستگاه های مخابراتی صادر کرده است، افزود: توصیه ما این است که واحدهای صنفی در پاساژ علاء الدین از فعالیت در این پاساژ خودداری و همین امروز این پاساژ را با توجه به ناامنی شدید در آن تخلیه کنند.
وی درباره اینکه آیا پس از وقوع حادثه پلاسکو با صاحب ملک پاساژ علاء الدین مذاکره ای برای تخلیه واحدهای صنفی داشتید، گفت: صاحب پاساژ با توجه به ازدیاد واحدهای صنفی دارای جواز کسب از اتحادیه صوتی و تصویری در علاء الدین این اتحادیه را به رسمیت می شناسد. به نظر می رسد رییس اتحادیه صوتی و تصویری باید با ایشان در خصوص علاء الدین صحبت کند.
کریمی خراسانی همچنین در خصوص واکنش و اظهارات واحدهای صنفی مستقر در علاء الدین پس از حادثه دلخراش پلاسکو گفت: کسبه علاء الدین بسیار نگران هستند، اما متاسفانه کاری از دست آنها بر نمی آید و نمی توانند در این خصوص اظهار نظر داشته باشند؛ چون کوچک ترین اعتراض و خطایی در این پاساژ تبعات سنگینی برای آنها دارد.
کریمی خراسانی همچنین خواستار تشکیل کارگروه تخصصی به منظور شناسایی و تعیین تکلیف مجتمع های تجاری فرسوده و ناامن در اتاق اصناف ایران شد و افزود: قبل از آنکه حادثه فاجعه آمیز دیگری همچون پلاسکو رخ دهد، لازم است سازمان نظام مهندسی، آتش نشانی و شهرداری کارشناسان خود را برای بررسی وضعیت این ساختمان به علاء الدین اعزام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :