fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 201954
  تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 10:34
  تعداد بازدید : 1071

  دوره پایلوت طرح رجیستری موبایل 7 ماهه شد

  به گفته وزیر ارتباطات، اجرای رجیستری گوشی موبایل پس از 7 ماه آزمایش به مرحله خریداری تجهیزات و رفع ایرادات سخت افزاری رسیده اما بخشی از اشکالات نرم افزاری هنوز باقی است.

  فناوران- پس از مدت ها سکوت ظاهرا 3 دستگاه وزارت صنعت، گمرک و وزارت ارتباطات زمینه اجرای مجدد طرح رجیستری گوشی موبایل را فراهم کرده اند.
  حسین فلاح جوشقانی، سرپرست معاونت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر حساسیت وزیر ارتباطات در باره این طرح تاکید کرد و گفت: با توجه به تاثیر طرح رجیستری بر تک تک مردم، مسوولان تأکید ویژه دارند که اجرای آن موجب آزار هموطنان نشود؛ از این رو، برای تکمیل و انجام کار کارشناسی بیشتر، پیشنهاد اجرای طرح پایلوت را ارایه کردیم.
  بر این اساس محمود واعظی، وزیر ارتباطات درباره اجرای رسمی طرح رجیستری اوایل تابستان یا تیرماه اظهار امیدواری کرد و گفت: مناقصه خریدار تجهیزات نیز برگزار شده است.
  وی افزود: دستگاه های مربوطه خریداری شده اند، ایرادات سخت افزاری برطرف شده و برخی مشکلات نرم افزاری هنوز باقی است. وی بار دیگر برای آغاز رجیستری از تیرماه 96 اظهار امیدواری کرد.
  اکنون اجرای آزمایشی رجیستری گوشی موبایل 7 ماهه شده و اگر پیش بینی وزیر ارتباطات درست باشد، امیدواری برای اجرای رسمی در یک سالگی یک پایلوت طولانی وجود دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :