آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201961
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 10:46
تعداد بازدید : 1392

رتبه سوم ایران در منطقه از نظر نرخ ارتباطات

مروری بر آمارهای تعرفه ای در سطح منطقه گویای آن است که قیمت تلفن همراه در ایران سومین قیمت ارزان منطقه بوده و قیمت اینترنت ثابت در کشور رتبه دوم منطقه را به خود اختصاص می دهد.

ایسنا- طبق آمارهای رسمی ارایه شده جایگاه ایران در حوزه قیمت تلفن همراه، اینترنت پهن باند ثابت در سال ۲۰۱۵ میان کشورهای منطقه قابل بررسی است. طبق اطلاعات ارایه شده در سال ۲۰۱۵ میلادی ایران از منظر هزینه موبایل سومین کشور ارزان منطقه بوده و ارزان ترین قیمت مکالمه تلفن همراه مربوط به کشور امارات متحده عربی بوده است. پس از آن قطر در جایگاه دوم قرار گرفته و ایران رتبه سوم را از آن خود کرده است.
اما پس از ایران کشورهای کویت، قزاقستان، عمان، بحرین، عربستان، ترکمنستان، رژیم صهیونیستی، اردن، آذربایجان، گرجستان، پاکستان، عراق، لبنان، مصر، ترکیه، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، فلسطین، یمن، افغانستان و سوریه به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار داشته اند. در سطح دنیا نیز ایران پانزدهمین کشور ارزان دنیا به شمار می رود و ارزان ترین قیمت های این بخش به ماکائو چین مربوط می شود. در حوزه قیمت اینترنت پهن باند ثابت نیز پس از کشور کویت، ایران دومین کشور ارزان منطقه در این حوزه به شمار می رود و پس از آن کشورهای بحرین، قطر و قزاقستان رتبه های سوم تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در رده های بعدی به ترتیب کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، رژیم اشتغالگر قدس، عمان، آذربایجان، عربستان، لبنان، ترکمنستان، ارمنستان، مصر، گرجستان، عراق، پاکستان، فلسطین، یمن، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان قرار گرفته اند. همچنین در حوزه قیمت اینترنت پهن باند ثابت ایران در سطح جهان رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده و کشور نخست دنیا نیز در این حوزه کویت به شمار می رود.
اما در حوزه قیمت اینترنت پهن باند همراه در بخش سیم کارت های اعتباری که روی گوشی نصب شده اند، ایران رتبه دهم ارزان قیمت های منطقه را به خود اختصاص داده و پیش از آن کشورهای قطر، کویت، گرجستان، امارات متحده عربی، قزاقستان، بحرین، رژیم اشتغالگر قدس، ترکیه و آذربایجان در رتبه های اول تا نهم این جدول قرار گرفته اند.
در سطح جهانی نیز از نظر قیمت اینترنت پهن باند سیار مبتنی بر سیم کارت های اعتباری رتبه ایران در سطح دنیا رتبه ۴۶ است و ارزان ترین قیمت اینترنت نیز به کشور نروژ مربوط می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :