آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201985
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 11:31
تعداد بازدید : 1790

رییس پلیس فتای تهران هشدار داد:

استفاده بی اجازه از عکس دیگران در فضای مجازی جرم است

رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: سوء استفاده از عناوین و تصاویر افراد دیگر در فضای مجازی با هر نیت و کارکردی بدون اجازه فرد جرم است.


پایگاه پلیس- سرهنگ کاکوان افزود: پرونده ای به شکایت خانمی تحت عنوان نقض حق ناشی از عناوین و علائم به این پلیس واصل که در تحقیقات انجام شده شاکی اعلام داشت: اینجانب سال ها در برنامه آموزشی یکی از شبکه های سیما در حال فعالیتم. مدتی پیش متوجه شدم شخص ناشناسی در کانال یکی از شبکه های اجتماعی با سوءاستفاده و درج تصویر شخصی بنده به همراه لینک مربوطه و دعوت بازدید کنندگان به کانال مذکور، اقدام به تبلیغات مجازی در زمینه فعالیت کاری خود (آموزش خیاطی) می کند. 
این مقام انتظامی افزود: در این خصوص طی بررسی های به عمل آمده شخص شناسایی شد و مشخص شد ادمین کانال از آی دی مخصوصی استفاده می کرد؛ لذا با اقدامات فنی و پلیسی و طی ارتباط گیری و مهندسی اجتماعی صورت گرفته متهم شناسایی شد. حسب دستور مقام قضایی نامبرده در اداره آگاهی حاضر و طی تحقیقات به عمل آمده به جرم خود معترف و انگیزه خود را افزایش بازدید کنندگان و ارتقای اعضای کانالش عنوان کرد. بدین وسیله پرونده به همراه متهم به دادسرا ارسال و متهم در اختیار قانون قرار گرفت. 
کاکوان به کاربران هشدار داد: شهروندان و کاربران اینترنتی باید به خاطر داشته باشند که استفاده از نام اختصاصی، عکس، نشان یا علایم حقیقی و حقوقی در صفحات اینترنتی بدون جلب رضایت طرف مقابل تخلف محسوب شده و برابر ماده 17 قانون جرایم رایانه ای مقرر گردیده هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، صوت، تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی دیگری را بدون رضایت او منتشر یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به مجازات مدنظر در قانون محکوم
 خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :