آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201988
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 11:34
تعداد بازدید : 1367

پارازیت در گرمسار تصاویر صدا و سیما را هم قطع کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته به استان سمنان سفر کرد.

فناوران- در این سفر برخی از فعالان شهر از محمود واعظی گلایه کردند که ارسال پارازیت های متناوب در شهرستان گرمسار، حتی سبب قطع تصاویر دیجیتال صدا و سیما روی دستگاه های ست آپ باکس در این شهرستان شده است.
واعظی نیز در این باره گفت: مدتی پیش چنین اتفاقی در تهران اتفاق افتاد که من به همراه چند تن از وزرا نامه ای در این ارتباط به رییس جمهوری نوشتیم و ایشان محکم ابلاغ کردند که هیچ چیز مهم تر از سلامت مردم نیست و مبارزه با مسایل ضد فرهنگی را باید با روش های فنی که لطمه ای به سلامت مردم نزند، پیش ببریم نه اینکه بخواهیم سلامتی مردم به خطر بیفتد تا مبادا اتفاق غیراخلاقی رخ دهد.
وی با بیان اینکه در این نظام هیچکس موافق پخش برنامه های غیراخلاقی چه در ماهواره یا فضای مجازی نیست و ما شدیدا با آن مخالفیم، افزود: درباره مساله پارازیت شاخص هایی وجود دارد که بر اساس آن نباید به سلامت مردم ضرری وارد شود؛ ولی اگر از حدی بیشتر باشد وظیفه داریم جلوی آن را بگیریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با بیان سفر قبلی خود به استان سمنان و شهر گرمسار گفت: اینطور که گزارش داده اند خوشبختانه همه قول هایی که داده بودم در رابطه با اینترنت، پهنای باند، شبکه انتقال و روستاها تا الان انجام شده به طوری که طی این مدت پهنای باند شهرستان گرمسار سه برابر شده و شبکه انتقال آن چهار برابر افزایش پیدا کرده است و تعداد امکانات مشترکان اینترنت سه و نیم برابر شده است. ضمن اینکه برای روستاهای آن نیز به اینترنت پرسرعت متصل شده اند.
واعظی با اعلام آماده بودن پهنای باند و زیرساخت استان سمنان برای ایجاد اشتغال در حوزه ICT گفت: برای ایجاد شغل در هر حوزه ای به سرمایه گذاری بالای 300 میلیون تومان نیاز داریم که خوشبختانه ایجاد شغل در حوزه ICT با سرمایه گذاری حدود 30 میلیون تومان امکان پذیر است که بر همین اساس در سال گذشته چیزی حدود 100 هزار شغل ایجاد کردیم که بنا داریم این کار را در سمنان و گرمسار نیز انجام دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :