fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 202005
  تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 12:51
  تعداد بازدید : 979

  FBI ابزار هک آیفون را عمومی کرد

  ابزاری که توسط پلیس آمریکا برای هک کردن سیستم عامل iOS گوشی آیفون مورد استفاده قرار گرفته بود، در دسترس عموم قرار گرفته است.

  فارس- سال گذشته FBI به اپل دستور داد تا گوشی آیفون 5C متعلق به سید فاروق، عامل حملات تروریستی سن برناردینو را هک کند. اما اپل از این کار سرباز زد و پلیس آمریکا درنهایت با همکاری یک شرکت به نام Cellebrite، موفق به نفوذ به گوشی وی شد. 
  براساس گزارش انگجت، Cellebrite ماه گذشته اعلام کرد که رایانه ها و سرورهای این شرکت هک شده است و حالا مشخص شده یکی از نتایج این حمله هکری موفقیت آمیز سرقت ابزار هکی بوده که شرکت مذکور به FBI فروخته است.
  هکرها بعد از یک ماه بخشی از اطلاعاتی را که از Cellebrite به دست آورده اند، در فضای مجازی منتشر کرده اند. اطلاعات یادشده حاوی کدهایی برای نفوذ به آیفون 5C و همین طور گوشی های آندروییدی و بلک بری نیز است. 
  هکر یاد شده در گفت وگوی مخفیانه خود با برخی رسانه ها تصریح کرده که ابزار هک آیفون که توسط Cellebrite ابداع شده، توسط هر فردی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران این گوشی قابل استفاده است و به این منظور نیاز به دانش و اطلاعات فنی پیشرفته نیست.
  هکر مذکور می گوید این اطلاعات را از سرورهای خود شرکت Cellebrite به دست آورده و بر اساس گزارش شرکت یادشده قادر به رمزگشایی از فایل های ذخیره شده کاربران آیفون 5C است. مشخص نیست آیا Cellebrite توانسته ابزاری برای هک مدل های جدیدتر آیفون ابداع کند یا خیر.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :