آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202111
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 10:31
تعداد بازدید : 1220

وزیر ارتباطات:

شبکه ملی اطلاعات دیگر حرف و تبلیغ نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در زمان آغاز طراحی شبکه ملی اطلاعات، افزایش سرعت و کیفیت و امنیت کاربران در این شبکه مدنظر بود، افزود: امروز در قالب این شبکه بحث ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار مطرح است.

وزارت ارتباطات- محمود واعظی افزود: در گذشته زمانی که در خصوص شبکه ملی اطلاعات صحبت می شد، استنباط عمومی محدودیت بود که خوشبختانه استقبال فعلی از این شبکه نشان داد که دیگر هیچ کس این احساس را ندارد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه در تلفن همراه نیز همچون شبکه ملی اطلاعات رفع نیاز کاربران مد نظر بود، گفت: امروزه تلفن همراه کاربرد دیگری یافته و از این رو کارهای مقدماتی در زمینه دولت همراه شروع شده و به خوبی پیش می رود و با رونمایی از فاز نخست دولت الکترونیکی در آینده نزدیک به دنبال دولت همراه هستیم تا تمام خدمات دولت الکترونیکی را روی تلفن همراه برای هموطنان ارایه کنیم.
واعظی با بیان اینکه دنیا به سمت اینترنت چیزها حرکت می کند، گفت: اینترنت اشیا تحول عظیمی به وجود خواهد آورد و بخش قابل توجهی از زندگی انسان را هوشمند خواهد کرد.
وزیر ارتباطات ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات بین 17 تا 18 میلیارد تومان بود که در حال حاضر به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است و با توجه به جمعیت و اقبال مردمی و میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در این زمینه باید برای رسیدن به بازار 120 هزار میلیارد تومانی تلاش کرد.
واعظی در عین حال افزایش استفاده از دیتا را موجب گسترش بازار فاوا دانست و گفت: هر چه این بازار توسعه یابد، اشتغال فارغ التحصیلان این حوزه که اولویت دولت نیز به شمار می رود، افزایش می یابد و در نتیجه جوانان می توانند با حضور در کشور درآمد خوبی کسب کنند. واعظی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات دیگر حرف و تبلیغ نیست، گفت: این شبکه حرف نیست؛ بلکه اقدام و عمل است و در روزهای گذشته و در تمام مراسم بخش خصوصی و دانشگاهی در این زمینه گزارش ارایه دادند و به این موضوع اذعان کردند که اقبال مردم به افزایش استفاده از محتوای داخل و ترافیک داخلی نشان دهنده این واقعیت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :