آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202117
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 10:49
تعداد بازدید : 1046

آیفون چگونه سودآورترین گوشی دنیا شد؟

رازهای سود بیشتر اپل از سامسونگ

اپل هر سال از یک گوشی دو مدل راهی بازار می کند، در حالی که شرکت هایی مثل سامسونگ و سایر تولیدکنندگان انبوهی از گوشی های مختلف تولید و راهی بازار می کنند با این حال میزان سودی که اپل از بازار موبایل به دست می آورد، معمولا بیش از سامسونگ است.


فناوران- سامسونگ و سایر تولیدکنندگان گوشی های موبایل هر سال گوشی های متعددی در رده های مختلف تولید و عرضه می کنند؛ بنابراین منطقی است که تعداد فروش سامسونگ، هوواوی یا سایر تولیدکنندگان چینی از اپل بیشتر باشد، اما میزان سودی که اپل از فروش این دو گوشی به دست می آورد، هر سال بیش از بقیه تولیدکنندگان انبوه گوشی است. اما راز این مساله چیست؟
موسسه Canoccord Genuity اعلام کرده که در سه ماهه گذشته، اپل ۹۲ درصد از کل سود بازار گوشی هوشمند را به خود اختصاص داده است. این آمار نشان دهنده پیروزی بی چون و چرای اپل در بازار گوشی های هوشمند است. با این آمار می توان آیفون را محبوب ترین و پرسودترین گوشی هوشمند گران قیمت نامید.
گزارش ها حاکی است که سامسونگ، رقیب اصلی اپل، تعداد بیشتری گوشی هوشمند فروخته است. این شرکت در سه ماهه گذشته 90 میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده که 77/5 میلیون دستگاه از این گوشی ها هوشمند و 5/12 میلیون دستگاه مابقی گوشی موبایل معمولی بودند. این در حالی است که اپل 78/3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در این مدت به فروش رساند که رقمی نزدیک به فروش سامسونگ بوده است، اما باید به این نکته توجه کرد که مشتریان رقم بیشتری برای خرید محصولات اپل هزینه کرده اند.
براساس گزارش Canaccord، میانگین قیمت محصولات سامسونگ در سه ماهه گذشته، 182 دلار است، در حالی که این رقم برای گوشی اپل، 695 دلار محاسبه شده است. با توجه به این آمار می توان به این نتیجه رسید که میانگین قیمت محصول موبایلی اپل حدود چهار برابر گوشی های سامسونگ بوده است. همین آمار نشان می دهد که اپل توانسته با به دست آوردن سهم فروش 6/17 درصدی، به بیشترین سهم سود در این بازار دست پیدا کند. 
بر این اساس، Canaccord در نتیجه تحقیقات خود اعلام کرده است که با توجه به مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت ۷ و درخواست زیاد برای خرید آیفون 7، پیش بینی می شود اپل در سال ۲۰۱۷ نیز سهم فروش خود را افزایش دهد و به خصوص در بخش گوشی های گران قیمت و پرچم دار، سهم زیادی به دست بیاورد.
اتفاقات پیش آمده باعث شد آیفون به رقم فروش 570 میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۶ برسد و در این زمینه رکوردشکنی کند. این فروش زیاد می تواند باعث افزایش درآمد از راه های دیگر مانند تعویض آیفون های قدیمی نیز شود.
پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۸ و پس از عرضه آیفون جدید در جشن ۱۰ سالگی این گوشی هوشمند، اپل باز هم با افزایش فروش روبه رو شود. البته مطالعات نرخ ثابت تقاضا برای آیفون ۷ را نشان می دهد که در بلندمدت می تواند باعث افزایش در میزان فروش گوشی های اپل شود. البته پیش بینی می شود با توجه به اینکه امسال قرار است اپل تغییرات اساسی در عرضه گوشی هوشمندش ایجاد کند، میزان فروش گوشی های این برند با افزایش زیادی نسبت به نسخه های قبل روبه رو شود. از سوی دیگر پیش بینی می شود که میزان سود اپل از بازار گوشی های هوشمندش نیز با افزایش بالایی همراه شود؛ چراکه شایعات حاکی از آن است که قیمت نسخه جدید آیفون اپل نسبت به گوشی های قبلی افزایش خواهد داشت. براین اساس می توان میانگین قیمت گوشی های اپل را خیلی بیشتر از سال های قبل تصور کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :