آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202119
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 10:52
تعداد بازدید : 524

تیم کوک:

اپل سیاسی نیست ولی در برابر دستور ضدمهاجرتی سکوت نمی کند

تیم کوک، مدیرعامل اپل که از همان ابتدا اعتراض خود را در مقابل برنده شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و بعد از آن نیز در مقابل دستور اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود مهاجران چندین کشور به آمریکا نشان داده بود، در مراسم دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه گلاسگوی اسکاتلند، با دانشجویان این دانشگاه به گفت وگو پرداخت و باز هم در این زمینه اظهارنظر کرد.


CNet- تیم کوک صراحتا اعلام کرد که اپل شرکتی سیاسی نیست، اما در برابر جریان های تاثیرگذار سکوت نخواهد کرد؛ چراکه اگر ساکت باشد، یعنی با آن همراه شده است. وی گفت که اپل بر اساس تنوع نژادی بنا شده و حداقل از این نظر نمی تواند ساکت بنشیند. این در حالی است که دونالد ترامپ هم در گذشته اظهارات سخت گیرانه ای نسبت به اپل کرده و حتی محصولات آن را بایکوت کرده بود. البته دلیل این امر هم رد کردن درخواست FBI مبنی بر هک کردن گوشی آیفون یکی از تروریست های حادثه کشتار جمعی سن برناردینو توسط اپل بود. 
کوک فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ را برای جامعه آمریکا زیان بار دانست و گفت: شرکت اپل به دست استیو جابز پایه گذاری شده که خود پسر یک مهاجر سوری بود. اپل بدون مهاجرت در عمل وجود نداشت؛ پس برای شرکت اپل چنین فرمانی غیرقابل قبول است. 
وی افزود: ما در اپل، کارمندانی داریم که به طور مستقیم از وضع قانون مهاجرت ضربه می خورند. تیم منابع انسانی، حقوقی و امنیتی ما در حال تلاش برای تماس با مقامات هستند و شرکت اپل قول می دهد هر کاری که می تواند برای حمایت از کارمندان خود انجام می دهد.
این در حالی است که جمعه هفته گذشته، یک قاضی واشنگتنی به نام جیمز روبارت با حمایت نزدیک به 100 شرکت بزرگ نظیر اپل، گوگل، فیس بوک، مایکروسافت، اوبر، توییتر، اینتل، نت فلیکس و اسنپ موفق شد تا قانون منع ورود مسلمانان به آمریکا را برای مدتی 
لغو کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :