آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202121
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 10:57
تعداد بازدید : 1129

علاقه کسب و کارهای نوپای ایرانی برای سرمایه‌گذاری مشخص شد

شکل گیری استارت آپ ها در سه محور تجارت الکترونیکی، محتوا و آموزش

بیشترین حوزه هایی که استارت آپ ها پیرامون آنها شکل می گیرند، اعلام شد.

مهر- رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپا گفت: بیشترین شکل گیری این کسب وکارها حول محورهای تجارت الکترونیکی، محتوا و آموزش، فناوری های مالی، توسعه بازار و موضوعات اجتماعی است.
شهلا اصولی افزود: در حال حاضر بیشترین کسب وکارها حول سه محور تجارت الکترونیکی، محتوا و آموزش شکل گرفته اند که طبعا هر یک از آنها دارای زیرمجموعه های متنوعی هستند. در رتبه های بعدی می توان به فناوری های مالی، توسعه بازار و موضوعات اجتماعی پرداخت.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات بستر فعالیت را فراهم می کند و نقش فعال کننده در شکل گیری استارت آپ ها دارد، ادامه داد: می توانیم بگوییم نقش فناوری اطلاعات در کسب وکارهای نوپا کاملا کلیدی است. اما این کسب وکارها لزوما خدمات مستقیم فناوری اطلاعات ارایه نمی کنند. نکته دیگر این است که کسب وکارهای نوپا روی موضوعات میان صنفی نیز فعالیت گسترده ای دارند در نتیجه ممکن است با چند حوزه مختلف به طور مستقیم در ارتباط باشند.
رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا با بیان گذشت حدود یک سال از آغاز فعالیت این مرکز در ذیل سازمان فناوری اطلاعات و عملکرد این مرکز برای تحقق اهداف مدنظر گفت: در بخشی که مربوط به ماموریت های ثابت مرکز کسب وکارهای نوپا می شود، ما عملکرد قابل قبولی داشتیم به عنوان مثال در بخش آموزش از نظر حجم دوره های آموزشی رایگان که روی سایت طراحی شده اند و مقالاتی که به طور روزانه منتشر می شوند معتبرترین منبع آموزشی در حوزه کسب وکارهای نوپا هستیم.
وی افزود: همچنین تقویم جامع رویدادهای این حوزه و اخباری که منتشر می کنیم باعث شده مرکز کسب وکارهای نوپا تسلط خوبی بر فرآیندهای این حوزه داشته باشد. اهمیت دیگری که این موضوع دارد این است که باعث افزایش توان مشورتی مرکز برای دولت می شود. ما با پژوهش های میدانی و بررسی بازخوردها، مستندات لازم را تهیه می کنیم و این گزارش ها را به طور مرتب در اختیار وزارت ارتباطات قرار می دهیم. البته در برخی قسمت ها مانند تعامل با نهادها و سازمان های دیگر نیاز به فعالیت بیشتری داریم و امیدواریم با همکاری بیشتر سازمان ها بتوانیم منابع بیشتری را برای کمک به فعالان این حوزه تجمیع 
کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :