آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202128
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 11:5
تعداد بازدید : 1217

پاسخ شرکت ارتباطات سیار به ادعای کم‌فروشی

قطع مکالمات همراه اول نیم درصد است

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت: اگرچه نمی توان گفت میزان قطع مکالمات موبایلی به صفر رسیده اما در اپراتور اول، این رقم حدود نیم درصد است.


ایسنا- وحید صدوقی درباره اظهارات اخیر رییس سازمان حمایت که از احتمال تقلب اپراتورهای موبایلی خبر داده و این گونه عنوان کرده بود که گاهی تماس مشترکان در مرتبه اول قطع شده و بلافاصله پس از آن تماس برقرار می شود که ممکن است در این حوزه اپراتورها تقلب کرده باشند، توضیح داد: قطع مکالمات به صفر نرسیده اما اکنون این رقم بر اساس پروانه می تواند تا یک درصد باشد. بر همین اساس حال که قطعی های ما کمتر از نیم درصد است، قابل قبول بوده و این قطعی ها غیرمجاز به شمار نمی رود.
وی گفت: علاوه بر این باید توجه داشت که ما بیش ترین حجم توسعه شبکه را طی ماه های گذشته داشته ایم و بیش از هزار سایت طی یک ماه اخیر در تهران نصب شده است. علاوه بر این در برخی مناطق به تعویض آنتن و غیره پرداخته ایم که قطعا این موضوعات تبعاتی را به دنبال دارد.
مدیرعامل همراه اول گفت: تا دو سال قبل همراه اول تنها دو لایه داشت و روی فرکانس ۹۰۰ دسترسی به آن امکان پذیر بود؛ اما پس از مدتی دو لایه هم برای دسترسی به نسل سه در فرکانس های ۹۰۰ و ۱۱۰۰ به شبکه افزوده شد و مدتی است که فرکانس های ۱۸۰۰ و ۲۶۰۰ نیز به نسل چهار اختصاص پیدا کرده است. بدین ترتیب اکنون شبکه ما شش لایه شده است.
صدوقی ادامه داد: علاوه بر این لایه هفتم نیز با ایجاد وای فای در حال ایجاد است و مدیریت این هفت لایه امری پیچیده محسوب می شود.
وی گفت: در سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۳ شرکت ارتباطات سیار تنها یک لایه شبکه داشت و با مشکلات متعددی همراه بود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با اعلام روند رو به رشد مصرف دیتا افزود: ما پیش بینی می کردیم که با رشد مصرف دیتا در سال جاری میزان مکالمات ما با سیری کاهشی همراه باشد؛ اما این رقم بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است.
صدوقی گفت: این اتفاق در شرایطی رخ داده که دسترسی به شبکه های اجتماعی نیز محدود نشده است. به هر صورت ما در ماه های گذشته بالغ بر ۵ هزار سایت راه اندازی کردیم که قطعا این موضوع می تواند در کیفیت شبکه تاثیرگذار باشد. البته تلاش داریم که این روند تا پایان سال پشت سر گذاشته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :