آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202146
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 11:55
تعداد بازدید : 385

همگرایی در تشکل های موازی با مدیریت اتاق بازرگانی

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران از نگرانی برخی تشکل های کوچک تر از دیده نشدن در اتاق ایران در صورت تجمیع گفت: این نگرانی بی جا بوده و قانون تکلیف اتاق را در قبال انجمن های بخش خصوصی مشخص کرده است.

اتاق ایران- سیدمحمد مرتضوی افزود: اینکه چرا در برخی صنایع این همگرایی و وحدت رویه اتفاق نمی افتد، نیاز به آسیب شناسی دارد. به طور عمومی به نظر من امکان وقوع این روند وجود دارد؛ اما باید نهادهای بالادستی به خصوص اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران این روند را مدیریت کنند.
وی درباره راه های مدیریت این روند گفت: راه آن است که ابتدا باید برای تشکل ها، سطوح مختلف مدیریتی و تشکیلاتی را تعریف کرده و سپس براساس ظرفیت ها و توانمندی های هر سطح از تشکل ها، از آنها انتظارات و خواسته هایی در زمینه بهبود وضعیت شرکت های عضو آن تشکل داشته باشیم. 
مرتضوی با بیان لزوم برقراری روابط نزدیک تر میان تشکل های بخش خصوصی با اتاق گفت: به نظر من داشتن معاونت تشکل ها با ساختاری قوی تر و کارآمدتر که از درون خود تشکل ها برآمده باشد، می تواند این رابطه میان اتاق ایران و تشکل های اقتصادی را تقویت کند. یک راهِ ایجاد چنین ساختار منسجمی، تاسیس یک هیات عامل از میان نهادهای تشکلی و سپس انتخاب معاونت تشکل ها از میان آنهاست تا بتوانیم این ارتباط را بهبود بخشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :