آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202985
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1395 11:18
تعداد بازدید : 615

روند طولانی اعطای وام؛ مشکل شرکت‎های دانش بنیان نوپا

تسهیلات مالی از مهم‎ترین مواردی است که شرکت‎ها بعد از دانش‎بنیان شدن به دنبال دریافت آن از صندوق نوآوری و شکوفایی هستند، اما زمانبر بودن روند اعطای این تسهیلات و وثیقه ملکی موردنیاز برای تسهیلات 3 میلیارد ریالی، باری سنگین بر دوش شرکت های نوپاست.

ایرنا- براساس قانون حمایت از شرکت‎های دانش بنیان و در راستای شرح وظایف صندوق نوآوری و شکوفایی جهت حمایت بهتر از این شرکت‎ها، شرکت‎های نوپا می‎توانند در صورتی که طرح کسب و کار منسجمی داشته باشند، برای طرح‎های در مرحله ارتقای فناوری، کسب فناوری یا نمونه سازی، از تسهیلات قرض الحسنه (با کارمزد ۴%) تا سقف ۱ میلیارد ریال استفاده کنند.
دریافت مبالغ بالاتر از ۱ میلیارد ریال مستقیما با تصویب کمیته اعتباری صندوق و بررسی دقیق تر و عمیق تر امکا ن پذیر است.
سیاست ترجیحی صندوق نوآوری و شکوفایی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۳ میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان نوپایی است که از تسهیلات قرض الحسنه ۱ میلیاردی به صورت موفقیت آمیز استفاده کرده و به اهداف از پیش تعیین شده رسیده باشند.
شرکت های دانش بنیان نوپا می توانند بر اساس این قانون، با ارایه سفته و چک بانکی از تسهیلات تا سقف 1 میلیارد ریال استفاده کنند، اما برای دریافت تسهیلات 3 میلیارد ریالی باید وثیقه ملکی ارایه دهند.
اما به گفته برخی از مدیران شرکت‎های دانش بنیان نوپا، تهیه این ضمانت‎نامه با توجه به جوان بودن مدیران این شرکت‎ها بسیار سخت و از عهده شرکت‎ها خارج است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :