آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202992
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1395 11:28
تعداد بازدید : 1140

نفوذ ویروس جدید آندرویید در قالب فایل جعلی فلش

طراحان تازه ترین ویروس آلوده کننده گوشی های آندروییدی آن را در قالب فایل به روزرسان برنامه فلش به کاربران ارایه داده و برای فریب آنها تلاش می کنند.

فارس- به تازگی ویروس خطرناکی در قالب فایل فلش از طریق شبکه های اجتماعی و سایت های آلوده در حال انتشار است.
به همین منظور لینکی برای کاربران ارسال شده و از آنها خواسته می شود تا برای به روزکردن برنامه فلش از طریق نصب یک پلاگین در مرورگر اینترنتی خود به صفحه خاصی مراجعه کنند. اما در عمل فایل مخربی به نام Android/TrojanDownloader.Agent.Jl روی گوشی کاربران نصب می شود.
این بدافزار بعد از نصب، پیامی جعلی را درباره غیرفعال شدن حالت کاهش مصرف باتری در صورت نزدیک شدن به اتمام شارژ به نمایش درمی آورد و از کاربر می خواهد این قابلیت را در بخش تنظیمات فعال کند. اما در صورتیکه کاربر به صفحه جعلی که توسط این ویروس نمایش داده، مراجعه و گزینه فعال سازی را انتخاب کند، در عمل دسترسی آن را به بخش اعظم محتوای ذخیره شده بر روی تلفن همراه ممکن کرده است.
این ویروس سپس با اتصال به یک سرور، داده های سرقت شده را برای آن ارسال کرده و بدافزارهای بیشتری را برای جاسوسی و نمایش تبلیغات ناخواسته روی گوشی به آن ارسال می کند. این ویروس به راحتی قابل پاکسازی از روی گوشی نیست و برای این کار باید از نرم افزارهای امنیتی پیشرفته استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :